Svečių namo stogo remontas – greitai ir pigiai

Uždengę pagrindinio namo stogą, tuo pačiu ėmėmės ir svečių namo stogo tvarkymo. O jį tvarkyt reikėjo būtinai, nes kai kuriose vietose švietė dangus. Nors pačios konstrukcijos ir nebuvo supuvusios, bet tai jau buvo tik laiko klausimas. Kadangi biudžetas labai ribotas, o stogo šiltinti neplanuojame, tai ir gegnių nusprendėme nekeisti. Aplamai, nuardėme tik sena šiferį, o visos gegnės, grebėstai ir sena skiedrų danga buvo palikta.

Taigi, nuardžius šiferį reikėjo išlygint stogą tam, kad būtų galima dengti naują dangą. O stogo lyginimo procesas toks: buvo montuojamos naujos gegnės stogo kraštuose, kaip pagrindinis karkasas ir  ‘”atskaitos taškas”. Toliau, ištiesus virves, tam tikru atstumu buvo paklotos likusios gegnės, kad prie jų galima būtų tvirtinti grebėstus ir šie neišlinktų. Na ir galiausiai, išilgai stogo sukaltos viengubo pjovimo lentos, atliekančios grebėstų funkciją. Štai ir viskas, ant viršaus klojama ta pati skarda kaip ir ant pagrindinio namo. Tiesa, taupymo sumetimais iš pradžių buvo planuota kloti bituminį šiferį, būtų kainavę beveik dvigubai pigiau, bet vistik nusprendėme, kad sodybos vaizdas nuo to nukentėtų, be to, skarda žymiai ilgaamžiškesnė ir praktiškesnė.

 

Keičiant stogą sumontuotas ir kaminas. Nors pastatas nėra skirtas gyventi žiemos metu, bet pasišildyt prie ugnies norisi net ir drėgnom vasaros ar vėsesnėm rudens, pavasario dienom. Tam atvejui, buvo pastatyta nedidelė ketaus krosnelė, o ant jos sumontuotas metalinis kaminas. Metalinį kaminą pasirinkome dėl paprasto ir greito montavimo bei nedidelės kainos. Kaminas buvo montuojamas tiesiai ant krosnelės. Kambary jis viengubas – plonasienis, o palubėj pereina į dvisienį – izoliuotą. Ties lubų ir stogo perdangomis jis sutvirtintas specialiais laikikliais, bet principe jis guli ant krosnelės. Tiesa, iš pradžių neplanavom daryt jokių alkūnių, o tik tiesų kaminą, tačiau sumontavę pamatėme, kad krosnelė gaunasi per daug nutolusi nuo sienų, labai jau vidury ir taip nedidelės patalpos, todėl nupirkome alkūnę. Visai gražiai ji susiderino su lubų nuolydžiu. Tarpas lubose tarp kamino ir dailylenčių bus apkamšytas vata ir uždengtas skarda. Na, o kad kūrenant krosnelę nepakurt kartu viso medinio namo su medinėm dailylentėm, ties krosnele buvo sumontuotos specialios, karštį izoliuojančios Silca plokštės. Ateity bus kažkaip apdailintos, greičiausiai tinkuotos karščiui atspariu tinku, arba dažytos.

 

 

Dar vienas, toks neįprastas iššūkis, su kuriuo tenka susidurt mūsų meistrui remontuojant svečių namą, tai pastato nuolydis. Kadangi tvartas – kluonas pastatytas nedidelėje nuokalnėje, tai visas pastatas yra tiesiog pasviręs. Kaime niekas nesistengė įrengti pamatų, kad kažkaip tą pastatatą padaryt idealiai horizontalų. Todėl tiek montuojant langus, tiek dengiant stogą, reikėjo laviruot ties tuo, kas yra lygiai pagal gulščiuką ir lygiai pagal vizualinį vaizdą. Todėl ir naujas stogas, kaip kažkiek matosi ir nuotraukoje, eina truputį žemyn į dešinę pusę, nes padarius jį tiesiai, viena stogo pusė būtų labai jau iškelta lyginant su visu pastatu. Na, bet mums gyvenimo tai negadina.

Beje, dabar remontuojame tik dalį viso ilgo pastato. Koks likimas laukia kitos dalies – dar neaišku. Yra minčių griauti vidurinę dalį ir atskirti svečių namelį ir nedidelį ūkinį pastatėlį. Kitas variantas ateity praplėsti svečių namelį įrengiant miegamąjį vidurinėje dalyje. Šitie reikalai dar laukia ateities sprendimų ir idėjų. Kol kas džiaugiamės turėdami bent kažkokį švarų kampelį apsistoti.

Na ir pabaigai trumpa sąmata:
stogo danga 650 eur;
darbas – 700 eur;
kaminas – 240 eur;
Silca plokštės – 180 eur.

 

Vita

12 Comments

 1. Trumpai karaliavusius raudonus pietų Europos stogus Lietuvoje keičia tamsūs skandinaviški. Aš už 😉 Gražiai.
  Matu dar kraigo krašto nėra, lietvamzdžių nėra. Pusė stogo dar nėra! 😉
  O kaip sujungta stogo danga ir kaminas? Nesimato. Tai gal sudėtingiausia ir pavojingiausia stogo dalis.

  • Pilki stogai manau būdingi ne tik skandinaviškai, bet ir lietuviškai architektūrai ir man jie gražūs jau seniai. Kažkada buvo keista, dabar – madinga, bet aš renkuosi sprendimus, kurie žinau, kad man neatsibos po 5 metų kai mada praeis.
   Dėl stogo, tai kraigas yra, vėjalentės bus pavasarį, reiks pirma medines nudažyt ir prikalt. O lietvamzdžių ant šito pastato nebus visai, nebent ties įėjimu ateity. Dėl likusios dalies stogo, kaip ir minėjau, spresim kai žinosim viso to pastato likimą iš esmės (gali būti kad bus nugriautas visas ar dalis visai).
   O kamino pabaigimo iš tiesų nuotraukose nesimato. Buvo dėta tvirtinimo detalė, kuri kaminą užsandarina, o nuo kamino iki stogo krašto, po stogo skarda, mes pritaisėme cinkuotos skardos lakštą, kad vanduo kuris patenka po dangos bangelėmis, gražiai nutekėtų nuo stogo žemyn.

 2. Įdėk kokią foto iš arčiau 😉
  Nes dabar atrodo, jog vanduo nuo kamino tiesiog po stogu nubėga. Ta dalis įdomi, kai sprendžiate. Aš prisikankinau, gavosi gana šleivai.

  • Gaila, bet neturiu nuotraukos vizualiai parodyt, o nupasakot irgi sudetinga. Bet vanduo nuo kamino po stogu ir bega. Tiesiog mes ten pakisom skardos laksta, tai vanduo teka po stogo danga ant tos skardos. Toks sprendimas padarytas, kad nereiktu det lygios skardos juostos nuo kamino zemyn, kas man vizualiai nelabai graziai atrodo.

 3. Taip ir maniau 🙂 Kažin ar taip daroma. Gali būt niuansų tirpstant sniegui ant stogo ir su lapais užneštais. Bet tikiuos kad veiks. Šiaip ar taip galima ant viršaus kokią negražią skardą uždėti kuri sumažins vandens ir šiukšlių srautą.

  • Na, toki varianta sugalvojau ir aš, ir mūsų meistras pasiūlė. Sakė taip jau yra daręs ir viskas veikia. Nelabai sugalvoju, kodėl galėtų neveikt. Dėl šiukšlių užkimšimo tai man atrodo mažai tikėtina, o kad vanduo ten bėgs, tai nieko blogo. Na, aš manau kad veiks. Galėsiu po kokių 5 metų pakomentuot.

  • Perdangą šiltinom, bet nuo pelyčių užsikamšyti ir apsisaugoti nematau jokių šansų, tai nieko ir nedarėm išvis. Gyvena jos ten pas mus. 🙂 Man atrodo nebent nuodai šitoj vietoj pagelbėt galėtų, bet tikrai ne tinkliukai.

  • Kaminas buvo skaiciuotas lygiai su kraigu, bet po neplanuotu pakeitimu gavosi siek tiek zemiau. Negerai pagal priesgaisrinius reikalavimus, bet trauka tai ideali.

 4. Gražu! Tik irgi labai norėčiau iš arčiau pamatyti – gal dar pavyks nufotografuot kada 🙂 Beje, ir kaina tikrai žmoniška – mes (nors aišku ne tokiam namui, nemažai didesniam) turėjom vartojimo paskolą imti norėdami savąjį persidėti iš naujo.. Norisi kokybės, bet negalvojau, kad kokybė TIEK kainuoja.

  • Kokybe is tiesu kainuoja, o smarkiai nusipigint naturaliu ir graziu medziagu saskaita labai nesinori. Aisku, pas mus kai kurie sprendimai tikrai tokie, kokiu normaliam gyvenamam namui nesirinkciau, visgi norisi parodyt kad ir sodyboj gali interjeras ne OSB but, neislaidaujant. Ir kas konkreciai is arciau domina? Bandyciau nufotografuot kita savaitgali.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *