Išmanioji sodyba (smart house), kai biudžetas ribotas. (antra dalis)

Kol pirmas aukštas nebuvo tinkamas apsistoti šaltuoju metų sezonu,  nustūmiau išmaniųjų įrenginių bandymus į šoną. Dabar, kai jau atėjo ruduo, apėmė tinginystė išleidinėti visą vandens sistemą atgal į šulinį, nusprendžiau panirti į testavimus.

Praėjusiame poste, apie išmanumus sodyboje, paminėjau kelis kinietiškus prekės ženklus, iš jų bandymams pasirinkiau Xiaomi produkciją. Šiuo metu turime: tris led wifi lemputes,

du temperatūrinius daviklius,

du wifi rozečių kištukus,

dvi ip kameras

ir smart control hub’a.

Pradėsiu nuo lempučių. Viskas su jomis paprasta, išsipakuoji, įsuki į E24 lizdą ir lemputė jau veikia. Tam, kad ją paversti išmaniąja reikia penkis kartus įjungti ir išjungti kol ji pradeda pulsuojančiai šviesti. Tada atsisiųstoje aplikacijoje MI Home, pridedame įrenginį ir sekame instrukcijas kaip jį prijungti prie bendrojo tinklo. Kai jau viskas susijungia, galima lemputėms nustatinėti salygas pagal ką jos turėtų veikti.  Pas mus viskas paprasta ir tiesiog nustatytas nakties laiko intervalas kada jos turi degti, nes lemputes naudojame lauko apšvietimui.

Su temperatūriniais davikliais, rozečių kištukais ir hub’u viskas panašiai, tik hubui ir kištukams reikės perėjimų į europietiškus lizdus. Sukišame į rozetes kištukus ir hub’a, pridedame šiuos įrenginius Mi Home aplikacijoje ir, sekdami instrukcijas ekrane juos suporuojame. Temperatūriniams davikliams rozečių nereikia, jie veikia nuo baterijų. Viskas būtų labai puiku, jei kiniečiai kažkodėl nebūtų sugalvoję jog sąlygų meniu bus kinietiškai, nors visa aplikacija yra angliškai.

Po kelių pirmyn ir atgal paspaudaliojimų išsiaiškinau kur kas ir paleidau salygas, jog nukritus temperatūrai iki 5 laipsnių įsijungtų rozetės kištukas į kurį įkištas elektrinis radiatorius. Pačius daviklius padėjau virtuvėje netoli vandentiekio vamzdžių, vonioje ties hidroforu ir boileriu. Dabar galiu matyti temperatūras ir drėgmės lygį aplikacijoje. Na, ir be klaidų neapsieita, virtuvės daviklį priklijavau per arti karšto vandens vamzdžio ir kai atsukamas vanduo, staiga pašoka “patalpos” temperatūra. Deja, bet šie įrenginiai be Smart Hub’o gali veikti, tačiau jiems negalima bus nurodyti sąlygų pagal kurias jie galėtų junginėtis.

Na, o dabar prie linksmiausios dalies – stebėjimo kameros. Pasirinkau Xiaomi Xiaofang “kūbelius”, kuriuos sudejus vieną ant kito galima išgauti labai labai platų stebėjimo kampą. Pati kamera filmuoja 1080p kokybe, turi judesio daviklį, bei naktinio matymo funkciją. Skamba tikrai gražiai, ypač kai jas galima iš kinijos atsisiųsti maždaug po 18-20eur.

Kaip visada viską sugadina Mi Home aplikacija. Kamera gali funkcionuoti kaip išmanusis įrenginys tik per Kinijos serverius, todėl Mi Home aplikacijoje reikia perstatyti lokaciją į China mainland. To pasekoje, atsiranda smarkiai pastebimas lag’as, tiek ties tiesiogine transliacija, tiek su notificationais apie judesį. Kitas minusas, jog kamera nors ir turi judesio daviklį, tačiau negalima jo sujungti su  Smart Hub’u ir įjungti sirenos. Atmetus šiuos minusus, kamera veikia gerai, filmuoja į micro sd kortelę bei Mi Cloudą, o suveikus judesio davikliui atsiunčia pranešimą į telefoną su 14 sec video ir tą patį video išsiuncia email’u.

Pats Smart hub’as turi daugiau funkcijų, nei tiesiog veikti kaip kitų įrenginių “routeriu”. Šį įrenginį galima naudoti kaip radiją, tačiau tik kiniškoms stotims, galima kažkur palikti įjungtą kaip naktinę lemputę, bei suporavus su Xiaomi mygtuku naudoti kaip durų skambutį.

Jeigu ne tie aplikacijos minusai, būčiau pilnai patenkintas šios sistemėlės veikimu. Patys įrengiai yra kokybiški ir iš dizaino pusės labai mieli, kaina tikrai patraukli.

10 Komentarai/(ų)

  • Sveiki,

   gal galite patikslinti kokio video norite, ar iš SD korteles, ar iš push notification’o, ar iš cloudo? Prie kokio apšvietimo?
   tiek į email, tiek per push notificationą atsiunčia smarkiai suspaustą video. Geriausia kokybe išlieka pačioje korteleje.

   po ranka dabar turiu tik 30KB/s video iš push’o:
   https://www.youtube.com/watch?v=DL2x0XTASSk&feature=youtu.be
   Savaitgalį perstatęs į virš 100KB/s galėsiu vėl uploadinti kažką, ten kokybė visiškai kitokia.

 1. Gražūs tie Xiaomi, bet ne EU rinkai, gaila. Pritaikant juos čia toks frankeišteinas gaunasi, abejotino funkcionalumo ir patikimumo, bet už gerą kainą.
  Nesiryžčiau namus taip automatizuoti, o sodybą ar kambarį gal galima 😉

  • Pilnai sutinku su šiuo teiginiu. Visi Xiaomi daiktai europoje yra tokiems “geekams” kaip aš, kažkiek reikia pasukt galva kaip apeit, gal kažkur reikia įdėt papildomą script’ą ir t.t. Paprastam, kaip aš vadinu, Iphoniniam useriui tai sukeltų isteriją 🙂
   Šiaip šie įrenginiai veikia ant zigbee protokolo, tai norėčiau išsibandyti z-wave. Manau artimiausiu metu taip ir padarysiu.

   • Zigbee nieko blogo. Blogai kai jis su baterijomis ir prie Kinijos prijungtas.
    o Z-wave +25€ įrenginyje moki vien už protokolą (licenzija) – viskas smarkiai brangiau.
    (išjunk tą ‘Aš ne robotas’. Tik robotas gali kaskart tuose 10-20 paveiksliukų hidrantus sužymėt. Mano kantrybė jau baiginėjasi 🙂

    • Mane labai domina tas Z-wave pardavimo kampas – nėra trukdžių nuo wifi, bluetooth ir t.t. Kitas dalykas, pvz neradau zigbee lauko sirenos, o z-wave pilna.

     Išjungiau tą recaptcha, bet įtariu, kad po kelių dienų nespėsiu trinti bot’iniu komentarų apie “pasididinimus”, “pažintis” ir “medikamentus” 😀

 2. Su xiaomi išmanumu baigiau reikalus kai įsigijau kamerą vaiko stebėjimui.
  Interfeisas terrible, much much terrible – pusiau kiniečių, nustatymų mažai ir išvis kai kas neveikia, o pasijungt prie kameros taip pat sudėtingas reikalas. Tuo pažintis ir baigės – kamera nukišta ir guli – laukia geresnių laikų

  • Tiesa pasakius, nelabai sugalvoju kokių daugiau nustatymų ten reikėtų. Bet kiekvienam savo.
   O ką išsirinkote vietoje xiaomi? Arlo?

 3. Yra TP-LINK tokių, EU rozetės, angliškos aplikacijos ir vietinėje rinkoje, kaina panaši 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published.