Išmanioji sodyba (smart house), kai biudžetas ribotas. (antra dalis)

Kol pirmas aukštas nebuvo tinkamas apsistoti šaltuoju metų sezonu,  nustūmiau išmaniųjų įrenginių bandymus į šoną. Dabar, kai jau atėjo ruduo, apėmė tinginystė išleidinėti visą vandens sistemą atgal į šulinį, nusprendžiau panirti į testavimus.

Praėjusiame poste, apie išmanumus sodyboje, paminėjau kelis kinietiškus prekės ženklus, iš jų bandymams pasirinkiau Xiaomi produkciją. Šiuo metu turime: tris led wifi lemputes,

du temperatūrinius daviklius,

du wifi rozečių kištukus,

dvi ip kameras

ir smart control hub’a.

Pradėsiu nuo lempučių. Viskas su jomis paprasta, išsipakuoji, įsuki į E24 lizdą ir lemputė jau veikia. Tam, kad ją paversti išmaniąja reikia penkis kartus įjungti ir išjungti kol ji pradeda pulsuojančiai šviesti. Tada atsisiųstoje aplikacijoje MI Home, pridedame įrenginį ir sekame instrukcijas kaip jį prijungti prie bendrojo tinklo. Kai jau viskas susijungia, galima lemputėms nustatinėti salygas pagal ką jos turėtų veikti.  Pas mus viskas paprasta ir tiesiog nustatytas nakties laiko intervalas kada jos turi degti, nes lemputes naudojame lauko apšvietimui.

Su temperatūriniais davikliais, rozečių kištukais ir hub’u viskas panašiai, tik hubui ir kištukams reikės perėjimų į europietiškus lizdus. Sukišame į rozetes kištukus ir hub’a, pridedame šiuos įrenginius Mi Home aplikacijoje ir, sekdami instrukcijas ekrane juos suporuojame. Temperatūriniams davikliams rozečių nereikia, jie veikia nuo baterijų. Viskas būtų labai puiku, jei kiniečiai kažkodėl nebūtų sugalvoję jog sąlygų meniu bus kinietiškai, nors visa aplikacija yra angliškai.

Po kelių pirmyn ir atgal paspaudaliojimų išsiaiškinau kur kas ir paleidau salygas, jog nukritus temperatūrai iki 5 laipsnių įsijungtų rozetės kištukas į kurį įkištas elektrinis radiatorius. Pačius daviklius padėjau virtuvėje netoli vandentiekio vamzdžių, vonioje ties hidroforu ir boileriu. Dabar galiu matyti temperatūras ir drėgmės lygį aplikacijoje. Na, ir be klaidų neapsieita, virtuvės daviklį priklijavau per arti karšto vandens vamzdžio ir kai atsukamas vanduo, staiga pašoka “patalpos” temperatūra. Deja, bet šie įrenginiai be Smart Hub’o gali veikti, tačiau jiems negalima bus nurodyti sąlygų pagal kurias jie galėtų junginėtis.

Na, o dabar prie linksmiausios dalies – stebėjimo kameros. Pasirinkau Xiaomi Xiaofang “kūbelius”, kuriuos sudejus vieną ant kito galima išgauti labai labai platų stebėjimo kampą. Pati kamera filmuoja 1080p kokybe, turi judesio daviklį, bei naktinio matymo funkciją. Skamba tikrai gražiai, ypač kai jas galima iš kinijos atsisiųsti maždaug po 18-20eur.

Kaip visada viską sugadina Mi Home aplikacija. Kamera gali funkcionuoti kaip išmanusis įrenginys tik per Kinijos serverius, todėl Mi Home aplikacijoje reikia perstatyti lokaciją į China mainland. To pasekoje, atsiranda smarkiai pastebimas lag’as, tiek ties tiesiogine transliacija, tiek su notificationais apie judesį. Kitas minusas, jog kamera nors ir turi judesio daviklį, tačiau negalima jo sujungti su  Smart Hub’u ir įjungti sirenos. Atmetus šiuos minusus, kamera veikia gerai, filmuoja į micro sd kortelę bei Mi Cloudą, o suveikus judesio davikliui atsiunčia pranešimą į telefoną su 14 sec video ir tą patį video išsiuncia email’u.

Pats Smart hub’as turi daugiau funkcijų, nei tiesiog veikti kaip kitų įrenginių “routeriu”. Šį įrenginį galima naudoti kaip radiją, tačiau tik kiniškoms stotims, galima kažkur palikti įjungtą kaip naktinę lemputę, bei suporavus su Xiaomi mygtuku naudoti kaip durų skambutį.

Jeigu ne tie aplikacijos minusai, būčiau pilnai patenkintas šios sistemėlės veikimu. Patys įrengiai yra kokybiški ir iš dizaino pusės labai mieli, kaina tikrai patraukli.

Tomas

17 Comments

  • Sveiki,

   gal galite patikslinti kokio video norite, ar iš SD korteles, ar iš push notification’o, ar iš cloudo? Prie kokio apšvietimo?
   tiek į email, tiek per push notificationą atsiunčia smarkiai suspaustą video. Geriausia kokybe išlieka pačioje korteleje.

   po ranka dabar turiu tik 30KB/s video iš push’o:
   https://www.youtube.com/watch?v=DL2x0XTASSk&feature=youtu.be
   Savaitgalį perstatęs į virš 100KB/s galėsiu vėl uploadinti kažką, ten kokybė visiškai kitokia.

 1. Gražūs tie Xiaomi, bet ne EU rinkai, gaila. Pritaikant juos čia toks frankeišteinas gaunasi, abejotino funkcionalumo ir patikimumo, bet už gerą kainą.
  Nesiryžčiau namus taip automatizuoti, o sodybą ar kambarį gal galima 😉

  • Pilnai sutinku su šiuo teiginiu. Visi Xiaomi daiktai europoje yra tokiems “geekams” kaip aš, kažkiek reikia pasukt galva kaip apeit, gal kažkur reikia įdėt papildomą script’ą ir t.t. Paprastam, kaip aš vadinu, Iphoniniam useriui tai sukeltų isteriją 🙂
   Šiaip šie įrenginiai veikia ant zigbee protokolo, tai norėčiau išsibandyti z-wave. Manau artimiausiu metu taip ir padarysiu.

   • Zigbee nieko blogo. Blogai kai jis su baterijomis ir prie Kinijos prijungtas.
    o Z-wave +25€ įrenginyje moki vien už protokolą (licenzija) – viskas smarkiai brangiau.
    (išjunk tą ‘Aš ne robotas’. Tik robotas gali kaskart tuose 10-20 paveiksliukų hidrantus sužymėt. Mano kantrybė jau baiginėjasi 🙂

    • Mane labai domina tas Z-wave pardavimo kampas – nėra trukdžių nuo wifi, bluetooth ir t.t. Kitas dalykas, pvz neradau zigbee lauko sirenos, o z-wave pilna.

     Išjungiau tą recaptcha, bet įtariu, kad po kelių dienų nespėsiu trinti bot’iniu komentarų apie “pasididinimus”, “pažintis” ir “medikamentus” 😀

 2. Su xiaomi išmanumu baigiau reikalus kai įsigijau kamerą vaiko stebėjimui.
  Interfeisas terrible, much much terrible – pusiau kiniečių, nustatymų mažai ir išvis kai kas neveikia, o pasijungt prie kameros taip pat sudėtingas reikalas. Tuo pažintis ir baigės – kamera nukišta ir guli – laukia geresnių laikų

  • Tiesa pasakius, nelabai sugalvoju kokių daugiau nustatymų ten reikėtų. Bet kiekvienam savo.
   O ką išsirinkote vietoje xiaomi? Arlo?

 3. Yra TP-LINK tokių, EU rozetės, angliškos aplikacijos ir vietinėje rinkoje, kaina panaši 😉

 4. Labai puikus straipsnis! kaip tik ieskojau daugiau info apie ismaniuosius namus, nes noreciau automatizuoti ir savo troba 🙂 kokios dar protingu namu sistemos jusu nuomone vertos demesio?

  • Patikslink, ką norėtum automatizuoti ir ar nori DIY namų sistemos, ar išbaigto produkto. Jeigu nori savo rankomis kažką sukurti, tai turint Raspberry Pi su OpenHAB atveria beveik kokį milijoną automatizavimo galimybių. Čia gali pasižiūrėti, ką su Raspberry automatizuoti savo namuose. https://raspberrytips.com/raspberry-pi-projects-for-home/.
   Man visai patiko Brilliant Smart Home Controleris. https://www.brilliant.tech/ Paprastas touchscreenas, per pusvalandį viską galima suinstaliuoti ir pradėt naudotis.
   Jeigu kaina tau ne kriterijus, variantas yra KNX sistemos https://www.jung.de/lt/600/sprendimai/protingos-sistemos/ . Pats šių sistemų lengvai nesuinstaliuosi, reikės kviestis specialistą. Bet galėsi būti užtikrintas, kad sistema veiks kokybiškai.
   Tai čia keletą paminėjau smart home sistemų. Bet segmentas labai greitai plečiasi ir atsiranda vis naujų, tai pasidomėt reiktų pačiam pagal poreikius. Jeigu reikalinga tik viena funkcija, pvz šviesos valdymas, tada pakaktų kokios Philips Hue išmaniosios lemputės https://youtu.be/616MJalTasQ. Jeigu nori termostato – Ecobee4 https://www.ecobee.com/ecobee4/.

   • Užkliuvo siūlomas variantas printerio pavertimo tinkliniu įrenginiu už 50€, kai aš naują multifunkcinį įrenginį už mažiau nei 100€ įsigijau 🙂
    Realiai visi siūlomi variantai, išskyrus su Raspberry Pi, yra nepagrįstai brangūs, kaip ir variantas su printerio modernizacija.
    Tuo ir mane ir užkabino “Mi Home” produkcija, kad jos kaina be kompromisų, nors sutinku, jei pažintis su Raspberry Pi negąsdina, tai dar patrauklesnis pasirinkimas.

  • Patarti galėčiau jeigu būčiau išbandęs. Deja taip ir likau prie xiaomi produktų. Praplėsti kiemo stebėjimą žadu su Reolink argus 2 kameromis.

 5. Mano bloge aprašytas tas pats Mi Home produktas. Esu patenkintas.

  Keista dėl termometro kiniško interfeiso. Teko susidurti su kinišku interfeisu Wi-Fi razetėse, bet termometrų interfeisas angliškas.
  Dėl kamerų pritariu, vaizdo kokybė fiksuojama, kaip už 20€ labai gera, bet jau valdymo interfeisas tai tragedija. Palieku kambarį kai išvažiuoju ilgesnem laikui iš namų, bet paprastai ji pas mane išjungta. Vaizdo stebėjimui geriau pasitelkti specialiai šioje srityje dirbančių įmonių produkcija, kad ir “Dahue”, nors kaina tai didesnė :(.

  • Kamerų dabartinė problema yra labiau jų firmware atnaujinimai. Šiuo metu juos reikia ignoruoti, kitaip ta kamera europoje neveiks išvis. Dar pastebėjau jog kamerų notification’ai idealiai ateina į planšetę, tačiau vėluoja arba neateina į mano telefoną. Čia padariau išvada jog kaikuriuose telefonuose, kaip pvz huawei, yra gal priverstinis battery saver mode. Kad ir kiek jį bandžiau atjungti, deja jis po kiek laiko vistiek disablina man appsus kurie backgroude naudoja nemažai baterijos.

   • Turiu Dahua kamerą skirtq Kinijos rinkai (gal dvigubai ar dar daugiau pigiau kainavo, nei skirtos Europos rinkai), tai turiu problemų su OnVif, nesijungia joks softas prie šių kamerų išskyrus mobilaus telefono appsą, taip kad tikrai žinau, jog OnVif tikrai veikia, bet šios kameros kodo, Europai skirtas softas nepriima. Taip kad jo, kamerų softo perrašymas tikrai surištas su problemom.
    Kas dėl Xiaomi produkcijos, tai irgi, daugumos produkcijos “Mi Home” apsas nemato, nei nustatytas ne Kinijos regionas, bet ir vėl problemos su dulkių siurbliu robotu. Ten nesvarbu, kokiam regionui skirtas siurblys, jungtis turi prie vietinių serverių, taip, kad su hemarojumi susidurti tenka :(. Nenori Hemarojaus, mokėk daugiau :(.
    Kas liečia konkrečiai Huawei telefonus, tai jo. Teko kolegai susidurti su problema, jog nesiuntė pranešimų į suporuotą išmanųjį laikrodį. Skaitinėjo forumus, išsiaiškino, kad šios firmos softas viską savarankiškai išjunginėja, ir nors ir kaip stengėsi, su originaliu softu laikrodis normaliai nedirbo. Tada įsimetė kitą softą skirtą bendrauti su laikrodžiu, ir jau to sistema nenugesnidavo, taip kad vienareikšmiškai, šios firmos telefonai turi problemų su power managment`u. Man su Xiaomi telefonu ir tuo pačiu laikrodžiu absoliučiai jokių problemų nebuvo, simbiozė ideali.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *