Namo kepurė – stogas

Po ilgų ir be galo nemalonių griovimo – ardymo – šiukšlių kuopimo darbų, pagaliau atėjo eilė statyboms. Šio etapo metu iškart buvo atliekami tokie darbai: namo pakėlimas per du rąstus, naujų balkių montavimas, karkaso prieangiui (gonkui) įrengimas, kamino mūrijimas, na, ir žinoma, gegnės, grebėstai ir stogo danga.

Kamino mūrijimui pasirinkome pigesnį Schiedel variantą, lenkų- čekų produktą, modulinį Zapel su dviem ventiliacinėm angom. Kiek teko domėtis internete, jokios blogos informacijos nepavyko rasti, o atsižvelgiant į faktą, kad kaminas nebus naudojamas nuolat žiemos metu, nusprendėme rizikuoti ir pataupyti. Kaina jo pasirodė labai gera (visas komplektas kainavo 400 eur), kol kas jokių priekaištų kokybei neturime, broko ar didelių trūkumų neišlindo. Savo paskirtį atlieka, žiurėsim kaip bus ateityje, bet manau ir tikiuosi viskas bus ok.

Gonko ir stogo montavimo eigą galime matyti iš foto. Statybos eigoje padiskutavę su mūsų meistru, nusprendėme šiek tiek “papuošti” mūsų namuką. Buvo išraižytos kolonos bei gegnės, kurios liks atidengtos. Tokiu atveju net galima sakyt pataupėme medienos, nes namo kraštuose grebėstai atliks ir stogo pakalimo funkciją. 🙂

gegnes


Visą pastogę dažome baltai. Pakalimams, kaip ir beje visam namui, dažyti nusprendėme rinktis ne dažus, o dažyvę. Balta gavosi ne tokia “rėkianti”, matosi medžio faktūra. Kol kas rezultatu esu tikrai patenkinta. Ta pačia balta dažyve nudažėme ir gonko kolonas bei lubas. Dar dvejoju dėl turėklų spalvos, nesinori persistengt su baltos spalvos akcentais, tai greičiausiai jie bus dažyti fasado spalva. Gonko grindims iš pradžių lyg ir galvojau pirkt maumedį, bet po to pasitarę nusprendėme daryt iš 5 cm storio pušinių lentų, kurias pavasarį nualyvuosime. Visi šitie darbai buvo atlikti iš mūsų susipjautos medienos. Pagal pirminį planą jos turėjo užtekt ir skliautams užkalt, bet palikome dalį lentų mūsų tvarto stogo remontui, todėl skliautams dasipirkau 3 kūbus viengubo pjovimo  3 m ilgio lentų iš kaimyno, iš kurių auksarankis Vygis išdrožė štai tokias dailylentes. Tokiomis “rankų darbo” dailylentėmis apkalsime ir visą namą.

Stogo dangą pasirinkome Borga, trapecinę matinio grafito. Nors šis profilis ir vienas pigiausių asortimente, bet vaizdas man labai patinka. Buvome nusižiūrėję ją iš anksto, o kai prireikė, tai dar ir akciją 20 proc paskelbė, nudžiugino tikrai.

 

O dabar šiek tiek apie finansus:

Kaminas – 400 eur;
Stogo danga – 1600 eur;
Viengubo pjovimo lentos – 360 eur;
Dažai – 130 eur;
Difuzinė plėvelė – 80 eur;
Vinys, šlifavimo popierius ir kt. smulkmenos – apie 250 eur;
Darbas – 2000 eur.

Viso stogo kaina be šiltinimo, gonkas ir skliautai mums gavosi beveik 5000 eur + mūsų susipjauta ir pilnai sunaudota mediena (dar 1600 eur).

Vita

One Comment

  1. Labai gražiai tvarkotės! Mes turime seną sodybą Dzūkijoje, kuriai sutvarkėme vidų pirmo aukšto. Tikrai daug darbo įdėjau asmeninio – nušveičiau senus rąstus, nuskutau 2 pečius penkis kartus dažytus. Grindis, sienas, lubas jau kaimynas auksiarankis darė. Žinau tą gerą jausmą, kai keičiasi vaizdas. Šaunuoliai!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *