Laiptai į palėpę

Laiptai į palėpę buvo vienas iš tokių galvosūkių, dėl kurio svarstyta ir persigalvota buvo po n kartų, ir vis negalėjome priimti galutinio sprendimo. Bėda ta, kad laiptai tiesiog netelpa. Kadangi 2 a. nebuvo planuojamas nuolatiniam gyvenimui, o tik apnakvydinti svečius vasarą, nesinorėjo aukoti kažkokios pagarbios vietos laiptams nei svetainėje, nei juo labiau miegamuosiuose. Pradinis variantas buvo įkomponuoti siaurus ir stačius laiptus koridoriuje, aukojant vienintelę normalią vietą drabužių ir ūkinių daiktų spintai. Vėliau prasidėjo įvairių ekspertų patarimai “iš šalies”, tokie kaip “laiptai ten niekaip netelpa”, “geriau kopėčios nei statūs laiptai”. Žodžiu, netelpa ir nepatogu. Tuomet svarstėm palėpinius išskleidžiamus laiptus, kurie vėl gi netilpo koridoriuj, būtų reikėję juos montuot svetainėj. Vėl pasipylė tokie patarimai, kaip nepatogu, nepatvaru, o, “stacionarūs laiptai tai rimtas reikalas”. Tai taip ir mėtėmės. Dar svarstėm normalius laiptus svetainėj, plėsti koridorių aukojant vieną mažą miegamąjį 1 a, tačiau nebebuvo noro taip mėtytis ir pradėt blaškytis keičiant projektą vidury statybų proceso. Todėl nusprendėm laikytis savo pirminio plano – gan siauri ir statūs, stacionarūs laiptai koridoriuje. Na ir ką, rezultatas visai manau pasiteisino, maksimaliai perstūmus durų angas, įtilpo ganėtinai padorūs laiptai.
Anyta mums pagelbėjo su laiptų projektu ir įvairiais paskaičiavimais, siekiant išgauti maksimalaus patogumo, meistras irgi turi nemažai patirties su laiptais, o ir labai mėgsta šį darbą, todėl mums laiptų gamyba ilgai neužtruko – per kelias savaites laiptai buvo ir pagaminti. Gaminta viskas iš mūsų turimos medienos, pakopos iš 5 cm storio džiovintų, klijuotų lentų. Laiptų plotis – 70 cm, su užsisukimu apačioje. Pakopos aukštis darytas 21 cm, plotis – 24 cm. Tiesa, laiptai nėra iki galo išbaigti, dar juos reikės nulakuoti ir pagaminti turėklus, bet bendras vaizdas matyti jau dabar.

Vita

18 Comments

 1. Gražiai gavosi.
  O ką daryti su girgždėjimu? Na naujuose dar neprasidėjo, bet tikrai bus, jei kokių spec priemonių nesiėmėt.

  • Nieko nedarysim, girgždantys laiptai – namų dvasia. Labai dėl to nepergyvenam 🙂

  • tokiu atveju visi susidūrimai (medis-medis) pertepami medžio klijais ir tada susukami.

 2. žinau nuo ko nukopijuosiu pas save laiptus pirtelėj 😉
  prašome pasidalinti detalesne informacija apie gamybos etapus 😉

  • Labai sudėtinga detaliai aprašyti, kai ne patys darėme, bet jei kyla konkrečių klausimų – klauskite, pasistengsim atsakyt 🙂

 3. Sveiki. Laiptų fone matau iškalta siena dailylente vertikaliai. Ar patenkinti? Kokio pločio dailylentės? Kur pirkote? Gal jau rašėt apie ta,i neradau.

  • Sveiki,
   tambūre ir mažuose kambariukuose dailylentės naudotos 12,50x115x6000 matmenų sibiro eglė. Kaina 5.95 kv/m, pirkom http://www.geroslentos.lt. Visumoj esame patenkinti kokybe, šią firmą rinkaus dėl to, kad jie turi patogų internetinį katalogą du visa man reikiama informacija ir turi sandėlį Alytuje, nes mums iš ten arčiausiai atvežti. Taigi, sėdėdama namie prie kompiuterio galiu užsakyti ir sureguliuoti medienos pristatymą į objektą 🙂
   KAs dėl tokių dailylenčių apskritai, tai man gražiau platesnės ir storesnės (tokias rinkomės svetainės kambariui), tikrai vaizdas geresnis, bet kuriuo atveju savo funkciją atlieka ir šios 🙂

 4. Sveiki. Ačiū už atsakymą. Sekų jūsų blogą. Labai smagiai rašot.. Nenustokite.:) Ypač smagu kai ir vizija dęl sodybos sutampa. Tik mūsų Molėtų rajone.

  • Ačiū, labai smagu kad yra bendraminčių ir kad yra besidominčių mūsų patirtimi. Esame pasistūmėję jau daugiau nei yra įrašų, bet norisi pabaigt pilnai etapą, tik tada aprašyt, bet labai tikiuos visai netrukus bus naujų įrašų.

 5. Laba diena, gal butu galiamsuzinoti 2a angos ismatavimus?

  • Taigi, II a anga yra 95 cm x 180 cm. Nors dangtis dar nėra pagamintas, todėl vietos ilgio koregavimui palikta.

 6. Sveiki, o koks pačių laiptų aukštis ir plotis? Ty kiek vietos jie užima ir koks kampas? Nežinau, ar aiškiai paklausiau, tiesiog svarstau, kiek projekte reikia palikti jiems vietos.. jūsų variantas atrodo šauniai!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *