Šiltnamis

Šiemet atėjo tas laikas, kai pagaliau pasakiau sau, kad noriu daržo ir bent mažiuko šiltnamio. Nesu didelė daržininkė iš prigimties, bet noras turėt savo užaugintų daržovių mane nugalėjo. Taigi, atėjus žiemos sezonui pradėjau domėtis šiltnamiais. Vienas pagrindinių kriterijų renkantis, žinoma, buvo jo patvarumas, bet ne paskutinę vietą skyriau ir išvaizdai. Gražiausi man atrodo dvišlaičiai, tamsaus rėmo ir grūdinto stiklo šiltnamiai, būtent tokį svarsčiau labiausiai, bet jo kaina stipriai mane atkalbėjo nuo pasirinkimo. Vienus geriausių šiltnamių, mano žiniomis, siūlo Gardenis, tačiau jų kainos prasideda nuo 1000 eur, o tai, mano 3 pomidorų, kuriuos planuoju užauginti, savikainą pakelia iki kosminio lygio.
Dar vienas svarbus kriterijus renkantis buvo medžiagų kilmės šalis – nesinorėjo, nei kiniškų, nei rusiškų ar baltarusiškų prekių, todėl automatiškai teko atmesti didžiąją dalį rinkoje siūlomų pigiųjų šiltnamių. Taigi, apsistojau ties viduriu, ne pigiausiu, ne brangiausiu, gan populiariu  lietuvių UAB “Gampre” siūlomu Sanus modeliu.
Visų pirma, prašoviau su užsakymo terminais. Interneto svetainėje buvo parašyta, kad standartiniai gaminiai pristatomi per 3-5 dienas, o gaminti pagal individualų užsakymą – per maždaug 4-5 savaites. Čia buvo mano klaida, nes buvau įsitikinusi, kad įmonėje, kuri gamina 5 dydžių šiltnamius ir stogines bei pavėsines, būtent šiltnamiai ir yra tie standartininiai gaminiai, tad su užsakymu labai neskubėjau ir užsakymą padariau kovo pabaigoje. Bet pasirodo klydau, standartiniais gaminiais jie turbūt laiko kokias virveles pomidorų parišimui, ar lašelinio laistymo vamzdelius, nes šiltnamis nėra standartinis gaminys ir jo man reiks laukt 5 savaites. Teko susitaikyt su savo klaida ir kantriai laukt užsakymo, kuris, beje, vėlavo dar papildomą savaitę, nes kaip sakė įmonės atstovė, laukė vėluojančių medžiagų.
Kai sulaukėm savojo šiltnamio, jo statybas pradėjome nuo pamato įrengimo. Kadangi numatyta šiltnamio vieta yra šiek tiek nuokalnėje, nusprendėme išsibetonuot pamatą per visą perimetrą, nors gamintojo teigimu, užtenka 4- 6 pamatinių blokelių, prie kurių šiltnamį galima pilnai pritvirtinti. Mano išsirinktas šiltnamis nėra didelis (2,20×2,90×2,15), tad tikėjomės jį pilnai susirinkti per dieną, deja, realybė pasirodė kitokia. Instrukcija renkančiam pirmą šiltnamį gyvenime tikrai nėra pakankamai aiški, kai kuriose vietose reikia pačiam išmastyt kuria puse kokį profilį sudėt, tad tas labai užima laiko. Keliose vietose teko šiltnamį išrinkt ir vėl iš naujo surinkt, nes padarėm (ar bent taip atrodė kad padarėm) klaidų. Iš tiesų jis pasirodė nesantis taip tiksliai išpjautas ir jo surinkimas nėra toks lengvas kaip reklamoje skelbė pardavėjai. Ir kampai nesusileido tiksliai, ir polikarbonato lakštus pasirodo reikia prisipjaut. Taip pat pritrūkome tarpinių, bet šioje vietoje problemą išsprendė operatyviai ir atsiuntė trūkstamų.Pagrindine problema tapo stogo montavimas, nes trikampės detalės nesuėjo tiksliai ir tai mums kėlė klausimų ar tikrai viską gerai surinkom. Tuomet pradėjom matuot detales pagal parametrus ir štai netikėtai paaiškėja, kad šiltnamis yra ne 2,15 m kaip deklaruoja Gamprė, o tik 2,05 m aukščio skaičiuojant nuo pamato apačios iki kraigo viršaus. Nedelsiant susisiekiau su pardavėju, kas kaip ir kodėl taip yra, nes mums šiltnamio ir durų aukštis buvo tikrai svarbus kriterijus. Paaiškėjo, kad niekas niekada iš tiesų to šiltnamio nematavo, ir niekas iš klientų be manęs per 10 metų dėl to nesiskundė ir ‘ups’ mes atsiprašom kad suklydom. Deja, jie nepasijuto padarę kažkokio nusikaltimo ar didelės klaidos, pasakė atsiprašome, klaidą ištaisysime (ko, beje, bent kol kas nepadarė). O aš pasijutau apgauta ir smarkiai nusivylusi lietuviško verslo ypatumais ir aptarnavimu. Pats šiltnamis kaip ir nėra blogas iš tiesų, bet iš moralinės pusės daugiau niekada nebūsiu Gamprės klientė ir niekada šių šiltnamių nerekomenduosiu. Tai tiek.

 

 

Vita

17 Comments

 1. Sveikinu. Mes tokį pat tik 2 sekcijomis ilgesnį turime, stiklinį ir dažytų profilių. Iš tiesų pakanka tų 6 blokelių vietoj pamatų, o surinkimą užsisakėme pas Gamprę. Neturim jokių priekaištų – tikiuosi jau susirinkus, pomidorai tiesiog bujos pas jus!

  • Nera blogas tas siltnamis, bet del aukscio sunervino. Galvojau apie stiklini ir dazyta, bet pagailejau pinigu, be to, man atrodo tas siltnamis grazus kai stiklai svarus visada, o siltnamy taip nebuna, nebent valyt daznai, tai apsigalvojau.

 2. Sveiki,

  Kaip su Jumis būtų galima susisiekti? Turiu keletą klausimų. Galbūt el.paštu? 🙂

 3. Pamatavau savo tokio paties – aukštis 208cm.
  Šiaip tikrai nesuprantu kam gali prireikti šiltnamo aukščio parametro, todėl nenuostabu kad Gampre nežino 🙂 Jei svarbu durų aukštis, reikėjo jiems parašyt.
  Na jūs supratot – aš už vietinį gamintoją 😉 Sutinku, dabar apsileido truputi kai užsakymų – metams į priekį… Aš stačiau prieš 3 metus tai viskas puikiai. Stovi ir dabar kaip naujas (tik nuplauti reikia).

  • Išsireikalavau per vartotojų teises, kad pataisytų matmenis savo nurodomuose parametruose. O šiltamio aukštis aktualus 2 m ūgio žmogui, ypač kai stogas papildomai tvirtinamas stygomis, tai nėra komforto brūžint galvą į stogą arba ropot keliais viduje.
   Šiaip aš rinkaus juos, nes irgi esu už vietinį gamintoją, tačiau lietuviškas verslas mane liūdina. Mažai yra įmonių Lietuvoj, kurios moka ne tik parduot savo prekę, bet suteikt ir visą informaciją bei kokybišką garantinį ir pogarantinį aptarnavimą. Žodžiu, Gamprei yra kur smarkiai pasitempt.

   • Esmė ne ‘lietuviškoje’ darbo kultūroje. Ji gera. Kur kas geresnė nei aplinkinių šalių ( na neskaitant Švedijos gal 😉
    Problema mažoje rinkoje.
    Didelės įmonės gali turėti atskirą žmogų produktų aprašymams o mažom tenka daryti tūkstantį darbų ir klaidos taisomos va taip kaip šiuo atveju – kai kažkas pasiskundžia kelis kartus.

    • Klaida, kuri buvo netaisyta gal 10 metų, nors tai tik kokių 2 min darbas? Man tai labiau panašu į sąmoningą netaisymą ir bandymą praslysti nei į žmogiškų resursų trūkumą. Išvis turiu nemažai kritikos Gamprei, bet nebesiplėsiu. Nebenoriu jų produkcijos.

 4. Mes siemet pirkome lygiai toki pati siltnami! susirinkome tik is kokios 3io karto, uztrukome 3 dienas!! Tikrai galvojom, kad cia mes kazka ne taip darom. Vis priekus iki stogo kildavo problemu. Galiausiai nors ir labai nenorejom bet teko pripjauti tuos polikarbonatinius trikampiukus priekyje ir gale siltnamio, nes jie tiesiog netilpo! Bet nesiskundem Gamprei 🙂

  • Mes pripjovem irgi, bet ne tai mane nuvyle – mano pykcio pagrindas buvo melagingas aukstis ir tai, kaip jie visiskai neskubejo taisytis. Be vartotoju teisiu nieko nebuciau pasiekus. Buvau labai pikta del to.

 5. Aš kaupiuosi aprašyti mano keleto mėnesių košmarišką istoriją su Gardeniu, kuri pasibaigė tuo, kad šiltnamio neturiu. Tai man atrodo aš bandysiu Gamprės šilntamiuką užsisakyti, tiksliau du. Žiūrėsime kas iš to bus…truputį neramu. 🙂

  • Labai lauksiu Jusu iraso, nes gailejaus kad nesirinkau Gardenio 🙂 Siaip ar taip, nesklandumus su Gampre issprendem, su siltnamiu kol kas viskas gerai. Sekmes isigyjant savaji.

 6. uzsakiau Gampres paaukstinta, tikiuosi spali kad pasistatysiu 🙂
  O Gardenio fokusus manau reikia aprasyti – pasilinksminsiu rasydama, o visi skaitydami (tikiuosi) Apie negatyvius dalykus taip nesinori rasineti, na bet jeigu su juokeliu, praejus visom nuoskaudom, tai visai ir galima 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *