Pirmas etapas. Pamatai

Namo rekonstrukciją pradėjome nuo pamatų. Tiksliau, nuo lauko rūsio ardymo. Teisingumo dėlei iškart turiu paminėti, jog šituos darbus, kaip ir daugumą kitų, atlikome ne patys. Ne vien dėl to, kad nemokėtume, bet ir dėl to, kad šeimyninė padėtis nelabai leidžia tokiom pramogom kaip statybos užsiimti. Todėl darbus atliko mano toks auksinių rankų giminaitis Vygis ir jo draugas, pagalbininkas Saulius. Didelis ačiū Jiems!!!

Taigi, pirmas darbas kurį reikėjo padaryti tai išardyti lauko rūsį. Iš principo, aš gal ir sutikčiau, kad tai geras ir naudingas statinys, jei tik jis nebūtų pagarbiai išraustas pačioj fasadinėj namo pusėj, tiesiai prieš svetainės langus.

imag0633

Kaimo žmonėm svarbiausia patogumas, bet man tai reikia ir grožio, ir vaizdo pro langus 🙂 Taigi rūsį griaunam ir gaunam iš to dvigubos naudos – gražų vaizdą pro langą ir didžiulius akmenis namo pamatams. Čia pat vietoje. Belieka tik cemento ir žvyro nusipirkt ir galima pradėt darbus.

isardytas_rusys

Kadangi Vygis jau turėjo patirties su tokių trobų restauravimu, tai mes pilnai pasitikėjome jo patarimu namo nejudinti ir nekilnoti, o pamatą padaryti vietoj apatinio, kiek vietomis papuvusio vainiko. Ir iš šalies žiūrint, tas pamatų betonavimas neatrodė kosminio sudėtingumo darbas – buvo išpjaunama dalis apatinio rąsto, koks metras ar du, ir jo vietoje įbetonuojami akmenys.

img_20151024_124621 img_20151025_132120 img_20151024_124554

Toliau vėl išpjaunamas rąstas, ir vėl betonuojama ir taip aplink visą namą. Tokiu būdu per kelias savaites mes turėjome gražų akmeninį pamatą ir išvengėme sudėtingo ir rizikingo namo kilnojimo. Tiesa, namas kaip ir pažemėjo per vieną rastą, bet kadangi mes planavome perdengt naujai stogą ir pakeist balkius, prie to paties dar buvo pridėtos kelios eilės rastų viršutiniame vainike, todėl problemos su namo aukščiu išsisprendė.

Štai kaip atrodė namo pamatas pabaigus darbą.

img_20151114_125259 img_20151114_125415 img_20151114_125330

Summary
Rastinio namo pamatai
Article Name
Rastinio namo pamatai
Description
Neivienas namas neapsieina be pamatų. Tai viena kertinių pastato konstrukcijų.
Author
Publisher Name
Pušų užuoveja
Publisher Logo

Vita

6 Comments

  1. čia gero restauravimo požymis. išlieka archaiškumas, o kokybė kyla kaip ant mielių 🙂

    • Smagu girdėt kad judam teisinga linkme. Nors archaiškumo kuo toliau, tuo mažiau liks.

  2. O pamatas (akmenys ir betonas) tiesiogiai liečiasi su rąstai ar naudota kokia nors perdanga?

    • Is tiesu sita vieta tokia su klaustuku pas mus. Mes net buvom nupirke ruberoido, bet meistrai patikino kad kai pamatas ant smelio niekas ten nedreks ir nepus, o akmenim isvis dregme nekyla. Tai patikejom ir nedarem. Ar nebus klaida, nezinau.

  3. Sveiki, o kokio gylio pamatai gavosi, įdomu dėl įšalo kilnojimo. Pats planuoji tvarkyti klėties pamatus, tai galvoju negi reiks virš metro gylio kažkaip ten po sienom raustis.

    • Sveiki, pamatu gylis tik tiek, kiek matosi. Jie visiskai i zeme neikasti. Pries darant pamata buvo koks 20 cm nukasta, dabar kai lyginsim zeme, kokius 20 cm uzpilsim. Is esmes nezinau ar tinka tokia technologija kai gruntas ne smelis, bet pas mus niekas nesikilnoja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *