Mediena statyboms

rastai

Prieš pradėdami statybas, turėjome susiorganizuoti pagrindinę statybinę medžiagą – medieną. O jos mums reikėjo tikrai nemažai – planavome pakelti namą per du vainikus viršuje, pakeisti balkius, gegnes bei grebėstus namo ir tvarto stogui. Aišku, dar begaliniai kiekiai medienos smulkesniems darbams, kuriuos net išvardinti būtų sunku, o medienos sueina daug. Taigi, pradėjome skaičiuoti ir svarstyti kur tą medieną pirkti, o jos kaina tikrai nėra maža. Turėjome du variantus – pirkti statybinę medieną lentpjūvėj ir vežtis jau paruoštą gaminį, arba pirkti kirstus rastus ir juos pjauti vietoje. Pirmas variantas, greičiau, paprasčiau, mediena dažniausiai būna džiovinta. Antras variantas, pigiau, bet vargo gerokai daugiau. Vistik pasirinkome antrą variantą. Juo labiau, kad sodyba miške, medienos aplink netrūksta, o ir kaimyninio miško savininkas pasiūlė ją pristatyti tiesiai į kiemą už gan patrauklią kainą – 45 eur/m3 su pristatymu. Taigi, žiemą, jau pavasariop didelis kalnas rastų jau gulėjo mūsų kieme. Dalis medienos buvo 6 m ilgio, kita dalis – 7,5 metro, nes būtent tokio ilgio reikėjo balkiams. Čia jau mes išlošėm, kadangi perkant lentpjūvėj, gauti nestandartinio ilgio medieną būna sudėtingiau, o ir kainuoja ji brangiau automatiškai.

Štai kaip atrodė mūsų mediena, gavosi kažkur apie 25 kubus.

Sekantis darbas buvo suorganizuoti gaterį, kad supjauti visą medieną pagal reikiamus išmatavimus. Tiesą sakant, kol neprireikė, nežinojau apie tokį dalyką kaip mobili lentpjūvė išvis. O ir pasiūla jų pasirodė tikrai nemaža. Vienintelė bėda su kuria susidūrėme, tai gateriui reikalinga trifazė elektra, o pas mus sodyboj yra tik 4 kw, išvis.. kol kas… Taigi mums reikėjo generatoriaus, o šito tai jau teko paieškoti ilgėliau. Bet radome, Vilniuje, susiskambinom, sutarėm laiką ir galima pradėti darbus. Kaina supjovimo 15 eur/m3 + apie 1 l/m3 benzino generatoriui. Dar reikalingi du pagalbiniai žmonės rastams kilnoti. Taigi, prasidėjo tikrai fiziškai nelengvas darbas vyrams, kadangi keli rastai buvo itin stori, ilgi ir sunkūs.

Visgi prireikė ir daugiau rankų, važiavo ir tėtis, ir vyras ir dar draugą pasikvietė. O užtruko kiek ilgiau nei planavo iš pradžių – 3 dienas, bet mediena buvo supjauta ir susandėliuota tvarkingai džiūti.

Kalbant apie skaičius – tai 20 kubų statybinės medienos viso kainavo 1600 eurų (įskaitant pačią medieną, gaterį ir atlyginimą darbininkams). Atsižvelgiant į tai, kad nereikėjo mokėti už medienos atvežimą, sutaupyta daugiau nei dvigubai, lyginant su mūsų svarstytu pirmuoju variantu pirkti medieną lentpjūvėj.

P.S. užbėgant įvykiams už akių, turiu paminėti kad supjauta mediena suėjo greitai, jos net pritrūkom, todėl kitais metais procedūrą pakartojome. Šikart medienos kiek mažiau -15 m3, rastai buvo plonesni, patirtis didesnė, todėl darbas ėjosi kur kas lengviau ir paprasčiau. Bet tikriausiai ir čia dar ne pabaiga, statybos dar nebaigtos.

Vita

15 Comments

 1. Sveiki, tai GATERI nuomavot? jei taip, uz kiek ir pas ka? gal galit pasidalint kontaktais?

  • Gaterį samdėm kartu su operatorium. Pavasarį dirbo iš Vilniaus, mokėjom 15 eur/m3+ kuras, rudenį samdėm marijampolietį, mokėjom brangiau – 19 eur/m3 su viskuo, nes pjovėm mažesnį kiekį, todėl sutarėm tokią kainą. Taigi kaina priklauso nuo to, kokioj Lietuvos vietoj randatės ir kokį kiekį medienos pjaunate, ir, žinoma, ar turite elektros. Nors mediena supjauta gerai buvo abu kartus, rekomenduoti drąsiai galėčiau vyruką iš Marijampolės, tel. 861165795.

 2. Medienos kiekiai išties nemaži, o ir sutaupyti ženkliai pavyko. Mes irgi svarstėmė mobilaus gaterio ir rastų pirkimo variantą, tik pasisekė pigiau gauti statybinės medienos. Jei dabar reiktų, greičiausiais jamčiau Jūsų variantą 🙂 Kiek Jūsų blogas atsilieka nuo realios situacijos 🙂 ? šiaip įdomu.

  • Pirmą kartą pjovėme šių metų balandį, antrą kartą – prieš mėnesį. Vasarą dar teko nusipirkt brūselių, tai verkiau mokėdama 400 eur už 2 kubus, na bet ką padarysi 🙂

 3. būna garetiai su gerve, tada tik prikabini rastą o užkelia elektra – truputį lengviau 🙂

 4. Kažkaip nesitiki kad tiek susitaupė.
  Juk lentpjūvės, ypač rajonuose, dirba pilkai, mokesčių beveik nemoka. Kažkaip man neišeina kad pačiam pas save organizuotis pjovimą gaunasi 2 kart pigiau… Kažkas ne taip 😉
  Ir gal ne taip kad tik 20% atraižų. O ką su jomis daryti, beje? Lentpjūvės jas perdirbimui parduoda ir taip kainą mažina. O jūs ką darėt?

  • O kodėl turi būt ne taip? Aišku, reikia atsižvelgt į faktą, kad: 1. mums nekainavo transportas, nes rąstų atvežimas manau kainuotų neblogai. Atraižų kiekis irgi normalus, kažkur skaičiau, kad teoriškai lieka tik 10-13 proc., pas mus liko daugiau. Bet čia priklauso ką pjauni. 2. Pas mus dalis buvo tiesiog viengubo pjovimo lentos, tai šitos išvis beveik be atraižų. O su jomis nieko nedarėme, sudeginome, dalis suėjo malkoms.
   Dėl lentpjūvių išvis atskira tema. Lentpjūvių Varėnos raj iki kaklo, artimiausia 6 km nuo sodybos, o brūselius vežiau iš Vilniaus kai reikėjo. Kodėl? Nes kiek skambinau visos prašė 200 eur/m3, aš sakau Vilniuj už 168 eur jau antiseptikuoti, o man sako nėra tokių kainų, negali būt. O pasirodo gali, kaip ir gali būt dvigubai pigiau susipjaut lentas kieme. 😉
   Ir tikrai nesitikėkit, kad parduodamos atraižas lenpjūvės mažina savikaina – jos tik didina savo pelną.

 5. Paskaičiavau ką mokėjo pušų užuovėja už kubą ir ką aš mokėjau dar litais, tai ikrai dvigubai pigiau. Bet dar atsimenu, kad kai pats svarsčiau varianta pačiam pjautis ar pirkti jauišpjautą – skirtumas buvo minimalus + krūva šiukįlių butų likusi. Smulkiau kainų dabar jau nebeatsimenu, tik žinau tarp lentpjūvių skirtumai budavo net apie 200 lt.

  • Paskaicius visus komentarus jauciuos beveik kaip laimejusi loterijoj, gal tikrai cia pasiseke prasisukt labai pigiai… 🙂 Bet kad sutaupyt pavyko nemazai, tai faktas.

 6. Sveikinam su grazia pradzia,20m3 cia pjautos ar rastu?,7m medienos rasti tai problemele,akstaitijoje dabar rastu kubas 6m apie 60-65 eur 7 m dar brangiau(egle) uz pjovima kokejau 19eur +atvezimas,dabar reikia 10m3 karkasui medienos tai radau po 150 eur uz 1m3 manau kad nesiskaiciuos paciam sukt galva.

  • 20 m3 cia jau gatavos medienos. Kazkaip atrodo brangokai mokejote uz gateri, nes kainos kiek apskambinau 12-15 eur, jei su generatorium jau brangiau ir sudetingiau rast. Tik tiek kad del 10 m3 retas kuris vaziuoja. Dauguma nori pjaut minimaliai 20 kubu.

 7. Pjovejas buvo su dviem padejejais,viska sukrove su tarpais,paslave kiema suriso apzojus,buvau pirkes 10m3 6m ilgio ir 12m3 7m ilgio tai su visu vezimu gavosi 1900eur

  • Jei su pagalbiniais tai tada labai gera kaina. Ir siaip, paskaiciavus gavosi kiek brangiau nei mums, bet vistiek labai apsimoka.

 8. O gal vilniečio tel turite, Marijampolietis į Vln raj nevažiuos juk.Ačiū

  • Turiu ir dalinuos – 860397608, vardo kaip visada nepamenu 🙂 Šiaip jis ne pats pjauna, o turi kelis gaterių opetarorius kurie ir važiuoja. Tai čia mums gal mažiau pasisekė.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *