Langinės

Langinės senovinės architektūros pastatuose buvo tikra namo puošmena ir toli gražu ne kiekviena troba jas turėjo. Mes taip pat kurį laiką svarstėme daryti mums langines, ar ne. Iš estetinės pastato pusės mano akimis jų tikrai netrūko, nes mūsų namukas ir taip jau buvo pakankamai pripuoštas, pridrožinėtas ir akcentų jokių daugiau jam nereikėjo, netgi priešingai – labai bijojau, kad langinės tą pastatą tik vizualiai apsunkins ir apkraus. Tačiau pagyvenus šiek tiek laiko namuke, praktinis langinių poreikis tik išaugo. Pagrindinis privalumas, tai galimybė užrakinti langus išvažiuojant ir taip apsisaugoti nuo smalsių žvilgsnių ar netikėtai atsiradusio noro akmens pagalba užeiti vidun, ypač kai supratau, kad užuolaidų ar kitokių langų uždangalų svetainėje nenoriu. Na, ir kitas svarbus pliusas langinių naudai, tai apsauga nuo kaitros, nes praeitą vasarą teko dengti langus kartonu, kurį prilaikė įremtos lentos, žodžiu, nelabai tokia graži konstrukcija.
Taigi, kadangi praktinis langinių poreikis buvo aiškus, o estetinis – ne, nusprendėme jas daryti labai kuklias, paprastas ir nekrentančias į akis. Vienaip ar kitaip, labai įmantrių savo jėgomis ir nebūtume pasigaminę. Langinių gamybai nusipirkome 18×120 mm stogo pakalimo lentų užapvalintais kraštais. Susipjaustėm pagal reikiamą ilgį, ir Z tipo principu susukom palikdami 3 mm tarpelį tarp lentų. Mintis buvo tokia, kad uždarius langines, vidinės tvirtinimo lentos įlystų į langų angą ir langinės taip paprastai nenusikeltų nuo vyrių.

Langinių tvirtinimui ir šiokiam tokiam vizualiniam akcentui nusipirkom juodus vartų tipo vyrius ir užraktus, jie tikrai pagražino šiaip jau labai neįmantrių langinių išvaizdą. Dažėm fasado dažais, kad atrodytu kuo kukliau ir neutraliau. Nors darbo nėra itin daug, bet viską pamatuot, prišveist, sulygint ir pagamint 6 langams šiek tiek užtrunko. Čia langinės darbų eigoje:

O šitaip atrodo uždarytos, į patalpas pro tarpelius patenka šiek tiek šviesos, todėl net visas uždarius nėra visiškai tamsu.

Kalbant apie finansus tai lentos kainavo 80 eur, lankstai ir skląstys apie 120 eur. Tai iš viso 6 langinės kainavo apie 200 eur.

Vita

11 Comments

 1. Savo kaimo name langines išpaišėm liaudiškais raštais ir kabindavome per šeimos šventes 🙂

 2. Super! Pas mus namas itin šiltas ir langinės atliks šešėliavimo funkciją vasarą. Man atrodo jos šioje vietoje ir duos daugiausiai naudos. Bet tai kas galėjo pagalvoti, kad mūsų senoliai jau tuomet galvojo apie passive house:)

  Pas jus viskas super – tikrai neperkrovė namo, viskas atrodo taip, kaip ir turi būt!

  • Kažkodėl man atrodo kad tie senoliai apie passive house galvojo mažiausiai 🙂 Ypač kai langiukai pas juos būdavo maži ir tos šviesos į trobą ir taip ne tiek jau daug pakliūdavo. Apskritai, seniau nei langinės, nei gonkeliai su paradiniu įėjimu jokios funkcijos praktikoj neatliko. Nebent prieš kaimynus pasirodyt… 😉

   • Tai aišku, kad negalvojo:) Bet pas mus kaime mažiau gyvenamam gale būdavo uždaromos langinės ir ten tikrai vėsiau būdavo. O gyvenamoje dalyje – sutinku – pastoviai atidarytos, o senoliai į palangas ir turkijas taip pat nevažiuodavo:)

 3. tinklus nuo uodų ir musių užsakykit, ne šimtus kainuoja, tas žuvų tinklas labai jau įdomiai atrodo 🙂 Langinės super ir vasarą nuo karščio ir žiemą nuo šalčio ir vėjų, bet su tokiais langais aišku jau nebeaktualu.

  • Normalus tinkliukai jau seniai yra, net pamirsau kad tokie ir buvo, tad nustebau del komentaro. Reiks gal atsinaujinti foto 🙂
   O kad nuo karscio langines gelbeja tai 100 proc., ir uzuolaidu jokiu nebereikia, zodziu pasiteisines reikalas.

 4. Sveiki,
  Ar galit pasidalint informacija apie lankstus, sklastis ir kitas metalines detales – kokios tiksliau ir kur pirkot? Aciu labai.

  • Sveiki,

   lankstus ir skląstis pirkom Senukuose, bet kokie ten tiksliai nepasakysiu, žiūrėjom tiesiog pagal dydį kad tvirtai laikytų ir proporcinai atrodytų. Truputį daugiau su kabliukais teko pavargt, nes Senukai, Ermitažas jų turėjo, bet po kelis vnt, teko ieškot internete, siunčiaus per kažkokį e-shopą. Įveskite google “vartų vyriai”, labai daug tų prekiautojų ir variacijų rasite.

 5. Langinės labai puikiai atrodo, bet mane domina kur langus užsakinėjot?Tai mediniai arplastikiniai?

  • Sveiki, firmos nepasakysiu, bet cia vieni paprasciausiu plastikiniu langu, bet kuri langu firma tokius gamina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *