Grindys. Pamažu statybos virsta namais

Pasibaigus žiemai, pirmas darbas mūsų sąraše buvo grindys. Jų mes be galo laukėm, nes atrodė, kad atsiradus grindims troboje vasarą iš esmės jau galima nakvoti. Ir iš tiesų, namo vidaus vaizdas pasikeitė neatpažystamai, tapo daug šviesiau, erdviau, o ir finišo tiesioji psichologiškai pasidarė daug arčiau.
Taigi – grindys. Kadangi iki šiol namuose turėjome paprasčiausią smėlį, tai iš pradžių reikėjo pagaminti polius lagėms. Meistras sugalvojo daryt tokius gan ilgus pamatėlius, su 50 cm įgilintais poliais. Tiesą sakant, nežinau kodėl ne tiesiog tradicinius polius, gal dėl papildomo stabilumo?! Šiaip ar taip, vaizdas pabaigus darbus buvo toks:

Grindų šiltinimui pasirinkome keramzitą. Šį pasirinkimą lėmė ne tik jo šiluminės savybės bei nedidelė kaina (sunaudoti 6 kubai po 10 eur), bet ir faktas, kad jį mažiausiai mėgsta pelės. Tiesa, pamatas per visą perimetrą papildomai apšiltintas 5 cm polistirolu, tai pelytėms turbūt bus ką veikt vistiek. Taigi, sudėjus lages, keramzitu buvo užpildyta praktiškai visa ertmė iki būsimų grindų lygio (vidutiniškai nuo 15 iki 20 cm), paliekant apie 1 cm tarpą ventiliacijai. Tam, kad užtikrinti geresnę oro cirkuliaciją, lagėse net buvo iškalti tarpeliai. (sako, tai apsaugo grindų lentas nuo bet kokio neigiamo poveikio, taigi, patikėsim).

Grindų dangos pasirinkimas šiuo atveju buvo visiškai paprastas ir aiškus nuo pat pradžių – pušinės grindinės lentos. Taip, pušis minkšta mediena, bet man tokios grindys tai pats sodybiškiausias įmanomas variantas. Tiesa, norėjau plačių lentų nukantuotais kraštais (su grioveliais), bet deja, nepavyko rast ne už ąžuolo kainą, taigi teko pasitenkint tradiciniu variantu. Beje, pasirinktos lentos tikrai neblogos – 35 mm, A klasės šiaurinė pušis. Ir štai mūsų grindys name:

Na, o čia jau nulakuotos grindys. Lakavome pusiau matiniu Ronseal laku, kuris skirtas minkštoms grindims. Tepėme 4 sluoksnius, tai manau laikys visai gerai.

Dar reiktų paminėti, kad betonuojant polius, buvo išbetonuotos ir vonios grindys, taigi, reikalai juda į priekį.

Vita

8 Comments

 1. Sveikinimai! Atsimenu tą jausmą, kai po visų dulkinų kelių kartų tapetų plėšimo ir koklių dažų valymo, rūstų bulgarinimo atsirado grindys. Beja pas mus tokios pat pušinės. Su kablais geriau moterims nešokti, bet šiai sodybai keli visai kitus reikalavimus ir nukritusio slajiko įspaudas tau giliai dzin.

  • Na, pasistengsim pasaugoti. Užklosim storu statybiniu popierium grindis kol dar vyksta darbai, kažkiek gal apsaugos, na ir svarbu įrankių nemėtyt 🙂

  • Na, labai tikslių skaičių pateikti negaliu, nes žvyro betonavimui nusipirkę seniai, lagės irgi panaudotos iš pačių supjautos medienos. Bet ką pirkom konkrečiai grindims tai:
   Cementas – 80 eur;
   Keramzitas – 100 eur (su atvežimu);
   Grindinės lentos – 1040 eur;
   Grindų suklojimas – 600 eur;
   Šlifavimas (darbas + nuoma) – 150 eur;
   Lakas – 180 eur

   Taigi Viso – 2150 eur

 2. Kur taip pigiai keramzitą pirkote?
  Geriausia ką randu 0.8m3, 50EUR

  • Per skelbimus skelbiu portale. Neretai jį ir nemokamai atiduoda, bet čia reikia paieškot, ne kasdien tokie variantai mėtosi, bet karts nuo karto išlenda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *