Traktoriukas. Naudotas? Naujas? Galingas? Automatas?

Esu šimtu procentų įsitikinęs, jog nė viena sodyba neišsiverčia be žolės pjovimo.

Taigi ir mūsų sodyba, nors ir Dzūkijos pušyne, žolės ploto turi beveik 1ha.

Turint 6-30a, įmanoma išsiversti ir su paprasta stumdoma žoliapjove ar trimeriu ir, sugaišus apie 1-2val., turėti gražią veją. Tačiau, kai plotai artėja link 1ha, žolės pjovimas tampa labai daug laiko sudeginantis užsiėmimas. Čia į pagalbą turėtų ateiti žolės pjovimo traktoriukas.

Paieškos.

Mes, kaip ir daugelis žmonių, neturime neriboto biudžeto, todėl užteko pažiūrėti į naujų traktoriukų kainas ir buvo aišku, kad pirksime naudotą iš skelbimų. Rinkomės tikrai labai labai ilgai. Perskaičiau tikriausiai visus esamus forumus anglų kalba, domėjausi variklių tipais, greičių dėžių tipais, pjovimo dekų skirtumais bei atsarginių dalių prieinamumu. Nuėjus pasikonsultuoti į parduotuves, visi pardavėjai, kaip susitarę, aiškino, jog mums su mūsų sodybos reljefu, žolės tipu (tiesiog natūrali pieva) reikia labai galingo, bent jau nuo 17ag, priverstiniu variklio tepimu (variklis turi tepalo pompą bei tepalo filtrą) ir automatine greičių dėže, traktoriuko. Tokių traktoriukų kainos, net ir naudotų, yra labai didelės. Todėl nusprendžiau surizikuoti ir įsigyti gan paprastą, Briggs&Stratton 10ag varikliu, su 101 cm pjovimo deka, ir mechanine greičių dėže.

Kai pirkome traktoriuką, net nesidomėjau kokio jis gamintojo iš tikrųjų yra. Jis buvo panašus i seną Craftsman gamybos modelį, tiesiog perdažytas žaliai…

Eksploatacija.

img_20160730_172929219975_1846202886520_3169644_o

 

Vienas sezonas praėjo be jokių bėdų ar netikėtumų. Važiavo ir pjovė gerai, galios kai kuriose vietose trūko, tačiau ne tiek, kad bučiau linkęs sumokėti už tą papildomą galią tris kartus daugiau. Kankinau aš tą vargšą įrenginį pjaudamas grumstus nelygioje pievoje, kelis kartus pataikiau į pasislėpusius kelmus, startuodavau ketvirtu bėgiu ir t.t.

Deja, po tokių kankinimų sezono, nebeatlaikė pjovimo dekos diržas.  Va čia ir atsisuko lazda nežinoti kokio gi tai gamintojo traktoriukas. Pasirodo diržai šiems įrenginiams nėra universalūs :). Šioje vietoje mane išgelbėjo “Litagra”. Nuėjau į parduotuvę su savo nutrūkusiu diržu, ir nustatęs graudų veidą užklausiau – “Ar neturėtumėte kažko panašaus?”. Pardavėjas griebė diržą iš rankų, pasimatavo ilgį ir pločius (išorinį ir vidinį) ir po keletos minučių rankoje jau turėjau naują diržą, kuris, beje, kainavo kokius 10 kart pigiau nei Husqvarna atstovybėje.

Dar po sezono grumstų pjovimo, nutrūko varantysis diržas. Nežinau kaip taip gavosi, jog trūko jis į keletą dalių ir daugelį iš jų pamečiau pievoje. Deja, taip sutrūkinėjusio diržo neįmanoma išmatuoti. Nunešus šiuos skutus i “Litagra” ar “Husqvarna”, jie niekuo man negalėjo padėti.

Porą mėnesių klaidžiojau Kanados ir Amerikos forumuose bandydamas surasti koks gi tai yra traktoriukas, kurį kažkokia parduotuvė re-brand’ino i “MOTO-MOWER”. Laimingo atsitiktinumo dėka viename forume radau diržo išmatavimus ir diržo kodą, o jau su šiais duomenimis parduotuveje nesunkiai gavau originalų diržą (dar litais kaina gavosi apie 130Lt.)

Na ir paskutinis gedimas įvyko dėl mano apsileidimo. Profilaktiškai, kas keleta pjovimų, reikėtų nuimti pjovimo deką ir ją išvalyti nuo ten susikaupusios šlapios žolės. Tos žolės iš ten niekada nevaliau, ir per kelis metus tiesiog metalas prarūdijo ir deka skilo, bei nulūžo jos tvirtinimo elementai. Aišku vėl, nežinant gamintojo, kitos dekos nenusipirksi, nes visų jų skiriasi tvirtinimai, pats tvirtinimo kampas, pakėlimo/nuleidimo mechanizmas ir t.t. Todėl per žiemos sezoną reikės imtis metalo šveitimo, pjaustymo bei virinimo darbų. Pačio remonto eiga bus aprašyta kitame poste.

img_20160730_173028

 img_20160730_173735

 

Išvados.

Jeigu nemėgstate arba nemokate krapštytis prie technikos, nežinote kaip pakeisti uždegimo žvakę, ar nutrūkusį diržą, geriau pirkite naują traktoriuką su garantija. Tiesiog kas keletą to traktoriuko darbo valandų reikės nuvežti jį aptarnavimui ir daugiau jokių rūpesčių.

Kita vertus, jeigu patinka technika, nebijote išsitepti – pirkite naudotą, tik prieš tai gerai jį apžiūrėję. Jeigu jis bus atvežtas iš Amerikos, Anglijos ar Kanados, būtinai turi būti žinomo gamintojo (Craftsman, Yardman, MTD). Rinkitės būtinai patį galingiausią kurį tik įperkate, bus lengviau susitvakyti su labai aukšta žole (maždaug iki keliu 🙂 ). Taip pat nepamaišys kuo platesnė deka, o jeigu sklypas neturi kalvelių kurias reikėtų nupjauti, priverstinis variklio tepimas jums nebūtinas.

 

 

 

Summary
Traktoriukas. Naudotas? Naujas? Galingas? Automatas?
Article Name
Traktoriukas. Naudotas? Naujas? Galingas? Automatas?
Description
Naujas vs. naudotas, tai pagrindinis klausimas.
Author
Publisher Name
Pušų užuovėja
Publisher Logo

Tomas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *