Elektros instaliacija trobos viduje

Rašėme jau apie grindis, vandentiekius, dalylentes, o pamiršome aprašyti elektros instaliaciją, kuri liko paslėpta po vidaus apdaila.

Kaip jau minėjome ankstesnėje temoje apie elektros įvadą, turime tik 4kW elektros pajėgumą. Buvo priimtas sprendimas išsivedžioti žymiai storesnius laidus negu reikia mūsų turimai elektros galiai. Pagrindinius kabelius naudonau KH05VV – 3×4. Manau daug kas sakys kam man tokie stori kabeliai, o gi tam, kad skaičiavau ant kiekvienos atšakos po du elektrinius radiatorius, arba pvz elektrinę orkaitę su kaitlente. Visos rozetės jungtos nuosekliai, o apšvietimui naudojau tokį patį tik jau 2,5 kabelį, jungiant jį nuo paskutinės rozetės atšakoje. Čia manau irgi susilauksiu nemažai komentarų, kodėl taip nusprendžiau viską sujungti. Paaiškinimas ganėtinai paprastas – išvengti paskirstymo dėžučių.  Visus kabelius dar įvilkau į papildomą montažinį vamzdelį.

Automatukus pirkau pigius – Schneider, su mintim, jog keisiu juos visus tada, kai jau pasikelsim elektros galią. Pagrindinis automatas – C16A, į kambarius C10A, lauko apšvietimui – C6A, vonia pajungta per automatą su nuotėkio rėle C10A.  Pačioje vonioje stovės dar vienas automatukas su nuotėkio rėle skirtas vandens siurblio valdymui ir boileriui.

Visos rozetės ir jungikliai bus naudojami Vilma XP500 serijos, nes tokias turime susimontave namuose, ir pakolkas per 7-nis metus jokių bėdų neturėjome.

Tomas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *