Vidaus apdaila

Po truputį judant fasado darbams, tuo pat metu, tik kiek sparčiau vyko ir vidaus apdailos darbai. Iš esmės lubos, grindys ir sienų karkasas jau buvo padarytas kiek anksčiau, tai tos apdailos buvo likę tik sienų dailylentės ir langai. Taigi, kiek plačiau apie visus etapus.

Sumontavę naujus balkius ilgokai svarstėme kokias lubas daryti. Norėjosi palikti atvirus balkius, todėl planavome dėti dvigubo pjovimo lentas ant viršaus, na, tokį tradicinį kaimišką variantą. Bet šio metodo minusai buvo du: kiek daugiau nei 20 cm balkiai santykinai nedidelėj patalpoj atrodytų kiek per masyviai, kitas dalykas – šiltinant lubas ir įrengiant palėpę, butų reikėję ant lubų kloti naujas storas lages ir būtume praradę nemažai aukščio. Nepaisant trūkumų, kažkodėl kito varianto neįsivaizdavau sodyboje, tačiau abejonė vis kirbėjo. Vistik kai atėjo metas apsispręsti, pakeičiau savo nuomonę ir nupirkau 17 mm storio dailylenčių, kurios buvo prikaltos vidury balkių ant prisuktų brūselių. Privalumų gavome daug – balkiai matosi, nors ir ne visi, apie 10 cm, bet tikrai užtenka, konstrukcija neatrodo tokia masyvi, ir dar liko 10 cm balkių palėpėj, į kuriuos mes puikiai sutalpinome akmens vatą. Aišku, lagių neišvengsime, bet mažiausiai 10 cm lubų aukščio sutaupėme. O ir vaizdas džiugina, dabar kai pagalvoju, tai tikrai net nebūtų taip gražu. Lubas dažėme baltais dažais.Kalbant apie sienas, tai kol nebuvo nulupti kartonai, kažkiek tikėjaus kad pavyks palikt jas neapkaltas. Na, aišku parestauruoti, bet iš esmės išsaugoti tokią nelabai tvarkingą autentiką. Vistik atsisakėme tos minties ir ne todėl, kad rąstai būtų supuvę ar labai blogi, o tiesiog supratau, kad neturtingi kaimo žmonės nelabai rūpinosi grožiu viduje, todėl jei namas iš išorės ir atrodė gražiai tąšytų rąstų, tai viduje jie palikti belekokie – skirtingų storių ir su didžiausiais grioviais, kurie užpildyti kažkokiu molio – tinko mišiniu. Žodžiu, išorėje gražu, o viduje kaip gavosi. O gavosi “nelabai”, todėl nuspręsta apkalt. Ir šiaip jau greičiau, paprasčiau. Kad karkasas lyginant sienas nesigautų labai storas ir stipriai nemažintų patalpų, labiausiai atsikišusiose sienos vietose brūseliai buvo įfrezuoti į sieną. Na, o dailylentes pasirinkome dviejų rūšių – miegamiesiems ir tambūrui, vienas pigiausių 12 mm storio ir 11 cm pločio, o didžiąjam kambariui “kirsto rasto” tipo 17 mm storio ir 17 cm pločio lauko dailylentes. Platesnės atrodo nepalyginamai gražiau, bet mažiukuose kambariukuose ir pigios atlieka savo paskirtį.Langai, mano nuomone, vienas puošniausių namo elementų, todėl tiek išorėje, tiek viduje jų apdailai skyrėme didelį dėmesį. Palangės pagamintos iš klijuotų 5 cm storio lentų, tų pačių, kaip ir laiptų pakopos. Angokraščių apdailai buvo panaudotos plačios svetainės dailylentės – nupjauti špuntai ir suklijuoti reikiamo pločio skydai, kurie vėliau prisukti prie karkaso. Na, ir fasadinėj pusėj prisukti apvadėliai, kurie galutinai

apipavidalina visą langą. Visa tai dažyta tais pačiais baltais dažais kaip ir lubos.


Kadangi viduje viskas – lubos, sienos ir grindys yra medinės, siekdama išvengti “dėžės” efekto, apdailai rinkaus skirtingo pločio dailylentes ir jas dažiau skirtingais dažais.Taigi, lubos, langai ir durys dažyti visiškai baltai, mažų kambariukų sienos balintos dažyve, o grindys paliktos natūralios spalvos tik nulakuotos. Svetainės sienos dar laukia savo eilės, tikriausiai bus dengtos spalvota alyva. Ir svarbiausia, jokių kampukų ar apvadukų, kurie mano supratimu gadintų visą vaizdą. Kad jų išvengti, kiekviena nupjauta dailylentė gale pašlifuojama truputį užapvalinant, todėl vaizdas atrodo estetiškas ir išbaigtas ir nieko paslėpt po kampukais nebereikia.

Papildymas. Svetainės sienos dažytos pilka alyva. Spalva susimaišiusi su kiek pageltusia mediena tapo kiek žalsva, kas mane itin džiugina – atspalvis puikiai įsilieja į už lango esančio miško koloritą.

Vita

17 Comments

  1. Ta žalsva siena – labai gražu! Man asmeniškai daugokai medžio – būčiau pažaidęs su molio tinku 🙂 Bet šiaip viskas gražu, šaunuoliai!

    • Ten melsva siena, bet ačiū, teko kiek pavargti ieškant tinkamo atspalvio, kad įgyvendint savo viziją, bet pavyko 🙂 Su tinku nelabai norėjome žaisti, bet šiuo įrašu stengiaus aprašyti, kaip apdailai naudojant vien medį, namo nepaversti pirtimi. Aišku, yra dalis žmonių, kurie išvis nemėgsta medžio, tai čia jau kita kalba.

  2. “kaip apdailai naudojant vien medį, namo nepaversti pirtimi” – ir labai puikiai pavyko 🙂

    • Sveiki. Man irgi labai įdomu kokius dažus naudojot priešpaskutinėje nuotraukoje sienoms. Labai gražiai atrodo.

      • Sveiki, priešpaskutinėje nuotraukoje sienos dažytos balta Lux decor dažyve.

    • Pirkom grindys-durys.lt, bet jos čia paprasčiausios pušinės durys, lenkiškos, senukai tokiom pat prekiauja. Kaina gera, 90 eur komplektas bet lankstai ir spynos irgi prie pigiausių, taip kad ar neteks keist į geresnius greit, ateitis parodys 🙂 Dažiau baltai pati, įgūdžių turiu, gavosi tikrai neblogai, bet “normaliam” namui kelčiau aukštesnius reikalavimus, dažyčiau gamykliškai. Kitos durys su stiklais, tai visumoj esu patenkinta vaizdu.

  3. Laba diena, labai norėčiau paklausti, kokią dažyvę naudojot sienoms? Labai gražiai padengta.

    • Gal galit patikslinti kuri spalva domina? Nes naudojom skirtingus dazus ir skirtingu firmu.

      • Ačiū! Aš apie tą balkšvą pušinių lentelių spalvą.

        • Sveiki, balkšva spalva yra Lux Decor dažyvė, balta. Pirkom Ermitaže, nebrangūs ir visai neblogi dažai. Jais dažytas ir namo fasadas.

  4. Sveiki, o kaip garo izoliacija, nedrėgsta sienos ir šilumą laikosi?

    • Sveiki, garo izoliacijos nedejom, nesinorejo uzdaryt kvepuojancio namo. Viduje dailylentes, oro tarpas, tada rastai, miegamuosiuose 5 cm ekovatos is vidaus. Tikrai kad drektu kazkur nepastebejom, tikrinom sienas po lentelem, vizualiai tikrai viskas gerai. Del silumos, tai nera musu namas super siltas, i A klase nepretenduoja. Kol sildom krosnele, buna net ir 30 C, per nakti atvesta iki 20-22. Aisku, nuo oru priklauso. Jei isvaziuojam, per pora trejeta dienu nukrenta iki +10C

      • Ačiū už atsakymą. Aš taip pat šiltinau iš vidaus tik 5cm ekovata tą šlapiu būdu ir kaliau lenteles, lubos lentelės ir sausa ekovata tarp balkių. Žiemoti neteko, tai sodyba šiltu metu, šildau el.radiatoriais, tai gana greitai įšyla ir palaiko pastovią šilumą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *