WC ir dušo įrengimas

Yra du esminiai dalykai, be kurių aš, būdama tikra miestietė, neįsivaizduoju komfortiško poilsio gamtoje, tai normalus tualetas ir vieta prausimuisi. Taigi, šio sezono esminis tikslas buvo vonios kambario įrengimas. Šis darbelis tapo ir šiokiu tokiu iššūkiu, nes šiemet mes nebesamdome žmogaus, kuris darbus padarytų už mus, o viską darome bendrom jėgom su vyru. Jei būti sąžiningai, tai jis daugiau dirba, aš daugiau reguliuoju. Bet apie viską nuo pradžių.

Darbus pradėjome nuo grindų, “stiažkė” jau buvo padaryta betonuojant polius grindims, po betono sluoksniu buvo paklota 10 cm polistirolio sluoksnis. Ką mums reikėjo padaryti, tai išsilyginti grindis ir pakloti elektrinį grindų šildymo kilimėlį. Pasiruošimui nugruntavome betoną ir pasigaminome mini kompensacines juostas is polistirolio, kuriomis apjuosėme visą patalpą ir suformavome vietą išlyginamąjam sluoksniui.

Išsirinkau Knauf gipsinį lyginamąjį mišinį, nes tiesiog patiko aprašymas, jis itin tinka šildomoms grindims, radau neblogų atsiliepimų, be to su juo pakankamai nesudėtinga dirbti, kas mums neprofesionalams ganėtinai svarbu. Tiesa, jis pakankamai brangus, bet netaupiau, nes turėjom ne kokios patirties su pigiu išlyginamuoju. Darbas ėjosi gan sklandžiai ir greitai, nors idealaus lygumo neišgavome, bet nėra to blogo, ko nepataisytų plytelių klijai. Turiu paminėti, kad jokiame grindų įrengimo etape nedarėme hidroizoliacijos. Tiesiog niekur negavau logiško argumento kam man ji reikalinga ir ką nuo ko aš turiu saugoti – kad drėgmė nepakliūtų iš patalpos į smėlį gylyn, kas man giliai dzin, ar atvirkščiai – iš žemės į betoną ir į grindis. Teoriškai polistireno sluoksnis, suklotas persidengiančiai hidroizoliacijos funkciją irgi atlieka, o smėlyje drėgmė nesilaiko. Žodžiu, ateitis parodys ar turėsime kažkokių blogų pasėkmių dėl to.

Na, ir atėjo eilė pačiam atsakingiausiam ir daugiausiai jaudulio kėlusiam darbui – plytelių klijavimui. Aš, žinodama abejotiną būsimo meistro patirtį šioje srityje, pasirinkau ne tik man labai patikusias, bet ir klijavimui itin palankias plyteles – dėl jų margumo nesimato jokio broko, be to, jos truputį sendintos, todėl niekas negali užginčyti kad šioks toks jų kreivumas nenumatytas iš anksto. Vienintelis esminis reikalavimas buvo nepadaryti nuolydžio į pastato sienas ar kampus, todėl kraštines plyteles šiek tiek drastiškiau atkėlėme suformuodami nemažą nuolydį patalpos centro link. Plyteles klijuoti pradėjome nuo įėjimo centre ir klijavome kraštų link, kad labiausiai matomoje vietoje nebūtų pjaustytų plytelių. Fugavimas buvo patikėtas man, tikrai paprastas ir nesudėtingas darbas. Naudojome pilką Ceresit drėgmės nepraleidžiančią fugą.

Sekantis, daug paprastesnis etapas tai sienų apkalimas. Visas vonios sienas, kaip ir kitose patalpose, iškalėme medinėmis dailylentėmis. Vienintelis skirtumas ką darėme kitaip, tai pirmiausia karkasą uždengėme plėvele, prikalėme dailylentės juostą ir tik tuomet kalėme pačias dailylentes. Tikslas yra apsaugoti vatą ir medieną nuo drėgmės, bei sudaryti ventiliaciją dailylentėms. Jų apdailai pasirinkau terasų alyvą, kuri iš esmės skirta vaikščiojimui, todėl gerai valosi ir nebijo drėgmės, žinoma jei ji ne nuolatinė ir jos nedaug.

Na, o toliau pats malonumas, santechnikos montavimas. Dušo kabina jau seniai nusižiūrėta ir išsirinkta čekiška Sanipro ketursienė (ne stebuklas, bet gan kokybiška ir nebrangi). Kriauklę su spintelėm pavyko nukauti už pusę kainos IKEA nukainotų prekių skyriuje, tai vaikščiojau išsišiepus iš laimės kokią savaitę.

Kai darėme visus įvadus, neturėjome nusipirkę nei dušo kabinos, nei klozeto, nei kriauklės, todėl viskas buvo “iš akies”. Atėjus laikui viską pajungti, susidūrėme su keliomis problemomis. Pirmąjį jungėme klozetą. Iš pradžių viskas atrodė paprasta, nusiperkame klozetą su horizontaliu pajungimu, 90 laipsnių T alkūnę ir viskas bus “plug’n’play”. Deja neįvertinome atstumo tarp klozeto jungties ir kyšančios alkūnės iš sienos, todėl klozetas tiesiai į 90  laipsnių T alkūnę neisikišo per gerus 7cm, o jungčių aukščiai skyrėsi per kokius 3cm. Bandėme pritaikyti gofrinę jungtį, tačiau ji buvo per ilga ir užsilaužusi sudarydavo tarpą tarp klozeto išėjimo ir pačios jungties, taip ne tik leisdavo nuotekų vandenį, bet ir valymo įrenginių kvapas patekdavo į patalpą. Mus čia išgelbėjo standi išcentrinė jungtis, ją šiek tiek sutrumpinus, klozetas buvo pajungtas.
Antrąjį jungėme dušą. Čia irgi padarėme klaidą su kanalizacijos įvado aukščiais. Prastai apskaičiavus grindų aukštį, suklijavus plyteles, iš grindų liko styroti kanalizacijos vamzdis. Dušo kabinos sifonas jungiasi gofruotu vamzdžiu, tačiau įvadas buvo ant tiek per aukštai, jog ta gofra tiesiog susiplojo ir vandens nutekėjimas tapo neįmanomas. Išbandėme įvairias alkunes, bet padėjo tik vamzdžio nupjovimas iki pat grindų ir guminė universali mova. Na ir rodos to būtų negana, po savaitės pradėjo leisti maišytuvo šlangelė, pakeitėm ir viskas pakolkas veikia.
Su kriauklės pajungimu didesnių problemų nebuvo, išskyrus tai, jog vandens įvadas buvo padarytas žemiau ir pritrūko IKEA standartinių šlangelių ilgio. Čia lengvai viskas išsisprendė su prailginimais, nors turiu baimę, jog bėgant laikui būtent per jas ir pradės leisti vandenį.


Ir štai jau viskas veikia, dar liko langų ir durų apdaila, bet tam mes laukiam lietingų orų, nes kol kas ir taip yra ką veikti.

Vita

17 Comments

  1. Dėl hidroizoliacijos: kaip suprantu čia pirmo aukšto WC. Vanduo toks padaras kad jam vienodai ko norit Jūs, jis ieško kur jam lengviau 🙂 o per stezke ir putplasti jis i smėli tikrai nesigers, jis sklis i sonus, greičiausiai i kitas patalpas.

    Išsipylus vandeniui hidroizoliacija veikia kaip paskutinis barjeras nes tinkamai irengtos plytelės ir gera fuga (ceresit ce 40 arba 43) veikia kaip pirminis barjeras.. Tokioj vietoj bent atsarginį trapą būtų galima irengti.. tada bent trūkus vamzdžiui ar dar kokiai santechnikai sustreikavus nereiktu jaudintis del kitu kambariu dangos 🙂

    • Matot, pas mus taip padaryta, kad kitų patalpų grindys ir sienų karkasas pastatyti ant betoninių polių, tarp jų – keramzito granulės. Vonios grindų lygis gavosi net žemiau karkaso, todėl vanduo tekėdamas į šonus vistiek gersis pro keramzitą į smėlį ir grindims nepakenks. Gal tik viena pertvara, kuri likus rąstinė senovinė, gali nukentėti, bet ir ji pastatyta ant akmenų ir kabo ore, todėl ventiliaciją šiokią tokią turi, jei nesilaikys baseinas nuolatinis, nesupus.

  2. Na viskas kieta ir aukšiausiame lygyje, turint omeny, kad visus darbus darėt pirmą kartą. Plytelės – itin kietos! Šainuoliai!

    • Dėl plytelių tai džiaugiuos kaskart apsilankius vonioje. O dar koks smagumas jas kloti – imi iš dėžutės ir nežinai kokia bus kita 🙂 Buvo tokių, kurių pasitaikė tik po 1 vnt per 5 dėžutes.

  3. Sveiki. Plytelės tikrai super. Išduokit paslaptį kur pirkot ir kokia kaina. Atrodo ne pigios.

    • Plyteles pirktos “Plyteliu turguje”, taip, tikrai nepigios 28 eur/kv. Bet as kantriai kelis menesius pralaukiau kol 20 proc nuolaida paskelbe, tai ne taip baisiai gavosi 🙂

  4. Įdomiai, praktiškai 😉
    Tokias plyteles tik kaime dėti. Nors gal ne tulike dėčiau…
    Beje, na labai jau žiaurią klaidą padarėt – negalima kraštuose galiukų palikti. Reikėjo gi iš anksto pasimatuoti ir pirmas pastumdyti taip kad kraštuose gražiai gautus.
    O sienos ir plytelių jungtis kaip? Reikėjo ten kokį bortelį padaryt, hidroizoliuoti, kad vanduo neitų. Na būna potvyniai…

    • Mes plyteles centravom ties iejimu, taip ismokom is musu labai prityrusio plyteliu klojejo. Bet siaip ties krastais prisukom medinius plintusus, tai tos siauros plyteles pasislepe pilnai.
      O potvyniu tikesimes nebus, jei ka, tai pas mus pro plysius i smeli viskas susigers.

    • Įdomu būtų pamatyt, kokio stiliaus interjere pritaikėt. Šiaip labai gražios, bet ne visur tinka, ir dideliam plotui, įtariu, per marga būtų.

  5. Papasakokit, kaip Jums sekasi eksploatuoti medines dailylentes vonios kambaryje…

    • Na, mūsų dailylentės sukaltos tik šių metų gegužės mėnesį, tai kol kas bent jokių pakitimų nematyti. Buvom net atitraukę dušo kabiną pasitikrinti, ten irgi viskas kaip nauja. Alyvuotas paviršius lengvai pasivalo su kempinėle, pvz, ties kriaukle kur pasitaško.

      • Supratau. Nes irgi mąstom antro aukšto tulike dalį sienos dailylentėm kalti. Kuo alyvavot, nes atrodo su balinančiu efektu…

        • Alyvavom Tikkurila terasu alyva. Ji tonuojama, todel galima rinktis is daug atspalviu, be to, apsaugo kazkiek mediena nuo dregmes poveikio. Musu pasirinkta ne grynai balta, o siek tiek su gelsvu atspalviu.

  6. Sveiki,
    Norėjau paklausti kiek maždaug cm pasikelia grindys, kuomet virš “stiažkės” dėjot grindų šildymo kilimėlius, ir tuomet tą išlyginamajį sluoksnį?
    Ar daug elektors susinaudoja, ar jaučiasi bendroje sumoje už elektrą tas grindų šildymas? Ačiū.

    • Sveiki,

      mes apie 1-2 cm išpylėm, nedidelį sluoksnį. Kiek elektros sunaudoja negaliu pasakyt, reiktų turbūt skaičiuot pagal parametrus, čia nuo daug ko priklauso. Mes sodyboj nuolat negyvenam, kai išvažiuojam, paliekam kilimėlį ant 10 C ir elektrinį radiatorių kambary ant tiek pat. Kai atvykstam, radiatorių išjungiam, nes šildo krosnelė, vonią pasididinam iki kokių 20 C. Tai kokie orai, tokios ir sąnaudos. Iš esmės elektra nėra pigus šildymo būdas, nebent namas labai šiltas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *