Site icon Pušų užuovėja

Internetas sodyboje miškuose – antra dalis

Ankščiau rašytame poste minėjau, jog radome šiokį tokį sprendimą greitesniam internetui, kuris leistų dirbti iš sodybos ir naudoti streamingo paslaugas.  Tačiau šiais metais vykusi olimpiada pakeitė visą situaciją.

Taigi, kai tik prasidėdavo kažkokios svarbesnės varžybos, upladas tiesiog dingdavo. Tai rodė, kad boštas, prie kurio jungdavosi mano modemas, yra perkrautas.

Svarsčiau įvairius variantus: gal kitame pastate pastatyti kitą modemą su kito tiekėjo kortele, gal pirkti modema kuris priima dvi korteles ir gali persijunginėti automatiškai į tuo metu geresnį internetą turintį tiekėją. Tačiau po daug svartymų, nusprendžiau įsigyti “kosmines” technologijas, juolab jos pastaruoju metu mūsų regionui buvo atpigintos.

Po šio sprendimo liko išsirinkti kokį starlink planą ir įrangą užsisakyti.

Starlink turi kelis tipus planų: residential – pririšamas prie geo lokacijos ir jo naudoti kitose vietose negalima (galima keisti kažkiek kartų pačią lokacija sumokant mokestį), ROAM – galima naudoti betkur, Boat – skirtas naudoti vandens telkiniuose (jūrose ar vandenynuose). Kadangi po vandenynus ir jūras nesiruošiame plaukioti, klausimas likęs buvo tarp Roam ir residential. Roam būtų smagu turėti, bet tai tiesiog 2x kaina, o 100EUR/mėn. mokėti už internetą nekyla ranka.

Išsirinkus planą, žiūrime kokia įranga yra siūloma. Pasirinkimas iš dviejų variantų:

2nd gen

nesileisiu į daug techninių aprašų, bet ši lėkštė/antena yra motorizuota ir susikalibruoja pati pagal palydovus.

3rd gen

šios kartos lėkštė/antena yra nemotorizuota, šiektiek kompaktiškesnė.

Pagrindinis skirtumas tai 100eur tarp jų kainų. Tačiau man visada atrodo, jog naujausia karta gaus atnaujinimus ir tech palaikymą ilgiau nei praėjusi karta.

Tagi kelių  mygtukų paspaudimu užsisakiau trečios kartos įrangą (349eur) ir residential planą (50eur/mėn.), jeigu ką – per mėnesį galima grąžinti.

Laukiau siuntinio ilgiau nei reikėjo, nes amerikiečiai sunkiai suprato mano adresą, bet po 3,5 savaitės pagaliau gavau savo starlink.

Tik išsipakavus, matosi, kad tai labai “user friendly” gaminys. Pajungiau viską laikinai ir per langą išmetęs laidą ėjau kalibruoti “lėkštės” į tą namo pusę į kurią galvojau montuoti įrangą, tačiau kalibracija parodė jog anteną reikia nukreipti visiškai į priešingą pusę.

Viską labai paprastai parodo aplikacijoje esantis skyrelis – alignment. Tiesiog sukioji anteną tol kol ji gražiai atsistoja į stačiakampį.

 

Po kalibracijos atlikau keletą greičio matavimų ir maloniai nustebęs pradėjau mąstyt kaip ir kur pritvirtinti anteną.

 

Kadangi visas interneto “mazgas” buvo padarytas antrojo aukšto tambure, o senoji antena buvo pritvirtinta iš rytinės pusės ant vėjalentės ir starlinką reikėjo nukreipti į rytus, nusprendžiau tvirtinti lėkštę senojo modemo vietoje. Yra mažas bet… Neturiu laikiklio, originalus starlink kainuoja apie 100eur ir jis yra itin nepatikimas.  Užsikūriau internetus ir greitai susiradau 3D spausdinamo laikilio brėžinį. Įsigijau ASA spausdinimo medžiagos (atspariausia aplikai, iš jos spausdinamos detalės automobiliams) ir užkuriau senai nenaudotą Ender 3 printerį.

 

Galutinis variantas gavosi toks:

 

Ir po montavimo turime sodyboje puikų internetą ir labai nekokią architektūrinę raukšlę ant vėjalentės 🙂

Exit mobile version