Patogi virtuvė man yra antras svarbiausias dalykas, nulemiantis komfortišką poilsį sodyboje po WC, todėl jai skyriau nemažą dėmesį. Tai bene ilgiausiai projektuota, o taip pat ir brangiausia namų įrengimo dalis, todėl norėjau kad ji ne tik būtų patogi, bet ir džiugintų širdį ir puoštų namus.
Tiesa, renkantis gamintoją nebuvau labai originali, visi pliusai tik IKEA naudai. Net ir modelį pasirinkau vieną populiariausių jų gaminamų jau ne vieną dešimtmetį BODBYN serijos, todėl esu tikra, kad šiuo įrašu nieko nenustebinsiu, vistik noriu pasidalinti patirtimi, gal kažkam bus naudinga apsisprendžiant.
Taigi, vienas iš IKEA privalumų pradiniame etape yra gan paprasta ir patogi planavimo programa. Kaip jau anksčiau minėjau, kad virtuvė buvo ilgiausiai projektuota, tai tik todėl, kad ją dėliot pradėjau dar neprasidėjus namo ardymo darbams. Taip skubėjau ne tik vedina azarto ir smalsumo, bet buvo naudinga turėt tam tikras gaires planuojant vidaus pertvaras bei komunikacijas. Ir variantų prisidėliojau visokių, buvo minčių įkomponuoti salą, bet galiausiai pasirinkau gan kuklų ir ergonomišką virtuvės kampą.
Dar vienas iš privalumų IKEA naudai, tai galimybė baldus gauti greitai, atsivežti ir susimontuoti patiems, sau patogiu laiku. Tai gal nebūtų didelis privalumas mieste, bet į nuošalų kaimą baldininkų nelabai prisivežiosi – reikia laisvadienio nuo darbo kad nusivežt primatuot, vėliau, kelių dienų kol galutinai viską sumontuos. Be to, manau tas atstumas įtakotų ir kainą gan nemažai.
Savo virtuvę mes nusprendėme įrenginėti dviem etapais – pirma sumontuot apatinę dalį, kad būtų galima naudotis kriaukle, darbastaliu ir būtų vietos pagrindiniams indams ir įrankiams susidėti. Toks sprendimas gal ir nelabai protingas, bet pasirodė finansiškai ne taip gąsdinantis, o ir nebuvo prasmės pirkti, pvz, orkaitės, nes vistiek nebūtume galėję jos pajungti dėl elektros galios stokos. Tiesa, kalbant apie finansus, nemažai pavyko sutaupyti reguliariai aplankant nukainotų prekių skyrių. Tokiu būdu, nukoviau ekspozicinę gražuolę kriauklę, įmontuojamą šaldytuvą už pusę kainos (mokėjau 200 eur), ažuolinį stalviršį su 70 proc nuolaidą (37 eur vietoj 130 eur), bei kai kuriuos vidaus mechanizmus.
Vienas daugiausiai diskusijų ir problemų keliantis klausimas tai indaplovė, nes yra trys galimi variantai – pirkti indaplovę iš IKEA, ieškoti kitų gamintojų indaplovių, kurios būtų tinkamos IKEA baldams, arba rinktis kokią nori indaplovę ir montuoti ją adapterių pagalba. Mes pasirinkome trečią variantą, nes daug geresnių parametrų Siemens indaplovė kainavo 100 eur pigiau, nei IKEA, kur, beje, 45 cm pločio indaplovių pasirinkimas yra lygiai 1. Pats adapterių montavimas nėra sudėtingas, viskas ten gražiai susideda ir veikia, kaip seksis naudotis ateityje, parodys laikas, bet tikiu, kad problemų neturėtų kilti.
Na, o pats baldų montavimas tikrai nėra sudėtingas – yra detalios instrukcijos jei kartais prireikia, visi reikiami varžtai pridėti. Spintelių korpusai susideda kaip Lego, todėl labai entuziastingai šitame procese dalyvavo vaikai. Baldų montavimas prasideda skersinio pritvirtinimu. Tai irgi patogus metodas, padedantis sumontuot baldus lygiai ir vienodame aukštyje. Tiesa, mums pasisekė kad virtuvės kampas buvo gan tiksliai 90 laipsnių, kitu atveju galėjo kilti problemų su standartinės kampinės spintelės montavimu.
Durelių fasadai ir lankstai lengvai susidėlioja, yra tam paruoštos skylės, todėl irgi ilgai neužtrunkame. Kiek sudėtingiau, kai prieiname stalviršio montavimo ir išpjovimo etapą, įrankiai tam darbui ne patys tinkamiausi, atsakomybė tiksliai pasižymėti angas taip pat be galimybės klysti, todėl rankos drebėjo kiek labiau, bet viskas pavyko puikiai. Stalviršius sujungėm be jokių juostelių, tiesiog suklijavom silikonu ir pasitikrinom, kad iš viršaus būtų pilnai užpildytas visas tarpas ir vanduo neturėtu galimybės ten patekti.
Baldų rankenėlės taip pat reikalavo atidumo matuojant, nes skylių gamykliškai nėra, bet galima nusipirkti spec. žymeklį, kuris sėkmingai padeda sumontuoti rankenėles simetriškai ir lygiai.
Visas pirmo etapo baldų montavimas užtruko savaitę, tuo pačiu atostogaujant, laiką leidžiant prie ežerų, pietaujant kavinėse, dar lyginant sklypą ir darant vaikų namelio pamatus. Tai realiai kokios 1 dienos darbas jei jau turėjote patirties su IKEA, ir kokiu 2 dienų – jei ne.
Antras etapas pas mus atėjo praėjus beveik metams po pirmojo. Spintelių mažai, patirties daugiau, pora trejetas valandų ir viskas veikia ir šviečia.
Na, o pabaigai pasilikom “uogytes”, tai visų plintusiukų ir apdailinių juostelių tvirtinimas. Šiam tikslui (su mintim kad pravers ir ateityje) nusipirkom kampinio pjovimo stakles, nes netiksliai suvesti ar aptrupėję apdailinių juostų kampai būtų nedovanotina klaida. Nemažai teko padirbėti prie klasikinio stiliaus plintusų, kurie man yra labai gražūs, tačiau turi savų niuansų: yra atskiri šaldytuvui ir indaplovei, todėl neišvengiamai turi nemažai sujungimų ir šiek tiek gadina visą reikalą. Dar gi, mūsų grindys nėra 100 proc. lygios, dėl to kai kuriose vietose jis tiesiog netilpo, teko kelt spinteles, perreguliuot lygį. Taip pat išgaudyt visus kampus ne taip paprasta net su staklėm pasirodo, todėl akylūs svečiai turėtų prie ko prikibti, bet visumoj rezultatas visai patenkinamas. Tiesa, prie tų juostelių ir plintusų sugaišom tiek pat, kiek prie pačios virtuvės baldų montavimo.